CHP’nin bir ahde vefası vardır

CHP’nin bir ahde vefası vardır

“Zordan çıkan mutlaka başarılı olur”

CHP’nin ön seçim kararı aldığı 55 ilden biri de Bilecik oldu. Bu illerde hakim denetimde olacak ön seçim 29 Mart 2015 günü sona erecek ve CHP’nin milletvekili adayı belirlenecek. Genel merkezin ön seçim kararı almasını son derece olumlu bir şekilde karşıladığını belirten Karaahmet, ön seçim olması için mücadele eden isimlerden biri olduğunu ve bugüne kadar kendisinin de partinin her kademesine seçilerek geldiğini belirtti.

Ön seçimden çıkacak adayın seçilme yolunda daha güçlü olacağına inandığını kaydeden Karaahmet, “Zordan çıkan mutlaka başarılı olur, çünkü geldiği yerin kıymetini  bilir. Ama bu sana lütuf şeklinde yukarıdan verildiyse;  aynı bizim demokrasi tarihimiz gibi tepsiyle önüne sunulduysa bunun kıymetini bilmez. Dolayısıyla seni seçenlere sen borç altına girmiş olacaksın. O borcun karşılığında kendi edimini onlara çalışmanla vereceksin. Bu ayırtta bu seçimlere hazırlanmak bundan sonrası için de belki çok umut verecektir.”dedi.

“Ön seçim partiye dinamizm kazandıracak”

Yapılacak ön seçimin partiye bir ivme ve dinamizm  kazandıracağını belirten Karaahmet,“CHP-SHP birleşmesnden sonra CHP’ de ilmizde ön seçim yapılmadı. Örgütler bunu istiyor. Ben de aday adaylığımı açıklarken ön seçim talebimi ilettim. Yine parti meclisi üyesi denetmenimiz Serra Kadıgil buraya geldi. Ona da ön seçim olmasını istediğimi ilettim.  Çünkü ön seçim seçim, öncesinde partiye bir hareketlilik ve dinamizm getirir. En azından partililerin bir şekilde bir yarıştan çıkarak girmesi genel seçimdeki yarışa olumlu bir katkı sağlar. Dolayısıyla bu kararın alınmasına öncülük ettiğimi de düşünüyorum”ifadelerinde bulundu.

“Çıkacak 2. Sıra adayı 1. Sıra adayına mutlaka destek vermeli”

Seçim sonrasında belirlenecek 2. Sıra adayının 1. Sıra adayına da mutlaka destek vermesi gerektiğini dile getiren Karaahmet, bu ön seçimin birleştirici ve bütünleştirci bir niteliği olduğuna inandığını belirtti. İl ve ilçe örgütleriyle beraber ön seçim kararını desteklediklerini belirterek, “ 2011 de genel başkanımız da söz vermişti ama neden ön seçim yapılmadı bilmiyorum. O dönemde Sungur Turan, eski il başkanı Erfoğan Tüfenkçi Bey ve Yaşar Tüzün Bey aday adayıydı. Ama arkasından da 2011’de atama geldi. 2002 ve 2007 yıllarında da ön seçim talepleri dillendirilir bizim partide. Bu talep hep vardır. Örgütün iradesi adayı belirlesin şeklinde talepler vardır. Ama yıllardır bu uygulanmadı. Kısmet 2015 seçimlerineymiş. Bunun da çok ciddi anlamda seçim neticesine etki yapacağına inanıyorum. Bu konuda sevinçliyim. Bize denk gelmesi de iyi oldu. Daha güçlü çıkacağıma inanıyorum ön seçim yapılması neticesinde.” 

“CHP’nin bir ahde vefası vardır”

Milletvekilliği yarışına iddialı bir şekilde girdiğini belirten Karaahmet, küçük yaştan beri partinin içerisinde olması ve bir çok kademesinde görev almasının  kendisine bir avantaj sağlayacağını belirterek “CHP’nin bir ahde vefası vardır. Böyle bir bilgi birikimim ve tecrübem var. Anakara olan ilişkilerim iyi düzeyde. Yine aldığım eğitim itibariyle biz yasa koyuncu göndericez Ankara’ya. Yasama meclisine halkın iradesini yansıtacak bir insan göndericez. Aldığım eğitim buna uygun olduğunu düşünüyorum. Ortama baktığımız zaman genç bir kimliğim de var.”şeklinde konuştu.

“Şu ana kadar asilinin yanında olan vekil göremedik”

Milletveklinin halkın verdiği yetkiyle kanun oluşturmak gibi bir görevi olduğunu belirten Karaahmet, avukatlık eğitiminin de kendisine bu anlamda katkıları olacağını düşündüğünü belirtti. Bilecikli seçmenler ile de yakın ilişkiler içinde olduğunu kaydeden Karaahmet, “ İşim gereği olarak da vekalet alarak vatandaşın yanında oluyorum. Seçmenn yanında olmak da bizim diğer bir işimiz. Biz sadece vekiliz, asil olan halktır. Meclisin olmadığı günlerde vekil asilinin yanında olacak. Bunu görmedik bugüne kadar. Seçmenle birebir saha çalışmasından tutun da partiliyle birebir çalışmayı yapmak gerekiyor. Çaltı’da bir felaket yaşandı ve ilk giden parti biz olduk. Kocaeli milletvekilimizi getirdik. İşte milletvekilinin bu kimliğini kullanması gerekiyor. Faydası olur veya olmaz, ama seçmenin ve asilin yanında olması gerekiyor.”dedi.

“Alışılmışın dışında bir politika sergileyeceğim”

Bilecik’i geliştirmek ve iyileştimek adına farklı projeleri de olduğunu belirten Karahmet, Bilecik’te doğup büyümesinden dolayı Bilecik’i çok iyi bir şekilde analiz edebileceğini ve halkın içinde olabileceğini belirtti. Karahmet şöyle konuştu:

“Bilecik coğrafyasının sosyolojik, ekonomik, politik, psikolojik bütün çerçevesini görebiliyorum. Bilecik’in merkez köylerindeki sorunun ne olduğunu çok iyi biliyorum. Neden köylerde nüfus yok onu çok iyi biliyorum. Genç nüfus yok. Bunu da bire bir diyaloglarla yapıyorsunuz. Farklı bir profil çizerek milletvekilliği nasip olursa bunu yapacağımı düşünüyorum. Değişmeyen bir şey var o da değişim dünyada. Dolayısıyla bu değişimi bu partinin yakalayacağına inancım sonsuz. Bu yakalanacaktır ve bu değişim sayesinde zihniyetler de değişecektir. Halkın da bunu bir şekilde görmesi gerekiyor. Onu da nasip olursa ben yakalayıp vatandaşın önüne sereceğimi düşünüyorum. Alışılmışın dışında bir politika ve parlamenterlik yapacağımı düşünüyorum. Kafamda bir sürü şey var ama bunlar kısıtlı olan şeyler. Bence insanın kendisini çok iyi yetiştirmesi gerekiyor ki farklı kesimlere farklı şekilde hitap edebilsin. Örneğin belki ben İnhisar’daki nar üretimimnin nasıl olduğunu bilemem ama İnhisar’ın coğrafyasının nar üretimine yatkın olduğunu bilirlim ve en azından bunun nasıl ürtildiğini ve o üreticinin sorunun ne olduğunu o şekilde kavrayabilirim. Bu şekild ekendimi farklı bir çerçeveyle hazırlıyorum. Başarılı olacağıma da inanıyorum.”

Karaahmet son olarak ise aday adaylığı sürecine girecek partililere şu mesajı verdi:

“Önümüzdeki dönemde ön seçim sürecinde çıkacak tüm aday adayı arkadaşlarıma, partili yoldaşlarıma ve Bilecik’te adaylık cesaretini gösteren tüm siyasi oartilerden çıkacak kardeşlerime, arkadaşlarıma, Bileciklilere teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam