• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇİFTÇİLER SÖZLEŞMELİ ÜRETİM YAPACAK

ÇİFTÇİLER SÖZLEŞMELİ ÜRETİM YAPACAK

​Bozüyük’te Tarım Kredi Kooperatifi ile sözleşmeli üretim modeli uygulanacak olup, sözleşmeli olarak çerezlik ayçekirdeği ve kabak çekirdeği üretimi çiftcilerin katılımyla gerçekleştirilen oturumda görüşüldü.
Bozüyük Ticaret Odasında yapılan Bilgilendirme toplantısına İl Müdürü Necmettin Yoldaş’ın yanı sıra Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci, Bölge Müdür Yardımcısı Mesut Özgür, Tarım Ürünleri Yetkilisi Ahmet Erkan, Bozüyük İlçe Müdür V. Süleyman Canan, Bozüyük Tarım Kredi Kooperatif Müdürü İsmail Yiğit, Bilecik Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Barış Asan,  Bozüyük Ziraat Odası başkanı Süleyman Çaydere ile Bozüyük ve Bilecik köylerinden  çiftçiler katıldı.

Konu ile ilgili İl Müdürü Yoldaş; Birlikte Üretim Projesinden bahsederek arazilerin sınırlarını kaldırmalarını ve büyük alanlarda hep birlikte tarım yapmalarının gerekliliğinden bahsetti; “Sözleşmeli Üretim Modelinin yanı sıra birlikte üretim projesini uygularsak maliyetlerimiz düşecek, gelirimiz artacaktır. İlimizin coğrafi konum gereği oldukça avantajlı olduğunu belirtmek isterim. Büyük illere olan yakınlığımız bize ürettiğimizin pazarlama konusunda kolaylık sağlamaktadır. Sözleşmeli Üretim modelleriyle de pazarlama sorununun aşılacağını inanıyorum. Bizim İstediğimiz bir Üretim Modeli ” dedi.

Firma sahibi Ahmet Erkan ise “Sizlere tohum desteği sağlarız ve üretim sürecinde sizlere avans veririz, ayrıca ürettiğiniz ürünleride Pazar sorunu yaşamadan sizlerden alacağız” dedi. Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Müdürü Özkan İnci’nin Sözleşmeli Üretim Modelini detaylarını çiftçilere anlatmasının ardından toplantı soru cevap şeklinde sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam