ÇİFTÇİLERE MÜJDE SON GÜN 31 ARALIK

ÇİFTÇİLERE MÜJDE SON GÜN 31 ARALIK

​Tarım ve Orman Bakanlığı, 30 Haziran 2018 tarihine kadar yapılması gereken, 2018 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi kaydını yaptıramayan çiftçilerin mağdur olmaması için yönetmelikte değişiklik yaptı.

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi ve 2018 üretim yılı müracaat süresi 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı.

ÇKS yönetmeliğine göre, çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona eriyor, çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS’ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamıyordu.

Yönetmeliğe eklenen geçici madde ile 2018 üretim yılına ilişkin başvurularını
30 Haziran 2018 tarihine kadar yapamayan çiftçiler, söz konusu üretim yılına ilişkin çiftçi kayıt başvurularını 31 Aralık 2018 tarihine kadar yapılabilecek. Yönetmelik değişikliği ile sisteme kayıt olabilecek çiftçiler, ÇKS verileri baz alınarak yapılan destekleme ödemelerinden faydalanabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam