Çınar, Yeniden Başkan

Çınar, Yeniden Başkan

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Çınar bir konuşma yaptı. Çınar konuşmasında Kızılay Bilecik Şubesi’nin faaliyetlerinden söz etti. Çınar, göreve geldiklerinden bu yana yapmış oldukları en büyük işlerden birisinin Bilecik’teki kan bağışını arttırmaları olduğunu belirtti. Çınar konuşmasında şunları aktardı:

“Yönetim kuruluyla beraber gelmiş olduğumuz bu görev süresi içerisinde yaptığımız en büyük işlerden birisi ilimizdeki kan bağışının arttırılmasıdır. Kan bağışı, göreve geldiğimiz süre içerisinden bu güne 26 kat civarında artmıştır. Bu nedenle Bilecik Merkez ve Bilecik’teki diğer ilçelerdeki devlet hastanelerinde kanla ilgili sıkıntılarımız halledilmiştir, hatta kalmamıştır denilebilir. Bunun neticesinde Bilecik Belediyesi’nin yapmış olduğu kan anonsları da kesilmiştir.

Faaliyetlerimizin en önemli kaynaklarından bir tanesi, özellikle 11-20 yaş grubu arasındaki Bilecik’teki gençlerimizin Kızılay’ın tüm kamplarından faydalandırdık. Bu gençlerimizin sayısı da 180’i bulmaktadır. Kendileri burada temel eğitim olarak Kızılaycılık gençlik faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar. Aşağı yukarı hepsi memnuniyet derecesiyle geri geldiler.

Bu arada ilimizde bin 976 tane öğrenciye Kızılay seminerleri, deprem ve ilk yardımda nasıl hareket etmeleri konusunda eğitimler verdik. Bilecik Merkez ilçedeki tüm ilkokullarımızda üniversiteli arkadaşlarımızın desteğiyle gezerek eğitimler verdik. Kızılay camiası olarak en önemli ihtiyaçlardan birisi olan ailelere yardım konusuna da geçtiğimiz bayramlarda Gençlik Şubede faaliyet gösteren arkadaşlarımızın sayesinde 100’den fazla çocuğumuza giyim yardımı yaptık ve onları bayramlarda sevindirdik.

Önümüzdeki dönemde yapmamız gereken en önemli faaliyetlerden bir tanesi de göreve gelecek arkadaşlarla birlikte Cumhuriyet Mahallesi’nin kentsel dönüşüm alanı içerisine alınması nedeniyle mevcut olan binamızın yenilenerek oranın kan merkezi yapılması için çalışmalara başladık.”

Çınar’ın konuşmasının ardından Gönüllü Kızılay çalışanı üniversite öğrencisi Hakan Ulusoy, öğrenci faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ulusoy, “Bu işe gönüllü olarak başladım. Ben ve gönüllü arkadaşlarım ilkokul olsun veya bunun dışındaki yakın köylerdeki ilköğretim öğrencilerine Kızılay’ın neler yaptıkları veya Kızılay kavramının tam anlamıyla neleri anlattığı hakkında bilgi verdi. Gençlik kampları, onun dışında deprem, sosyal sorumluluk projeleri bu tarz faaliyetleri üniversite öğrencisi arkadaşlarımla ilkokul öğrencilerine anlatmaya çalıştık. Bu dönemde çalışmalarımız liseler olarak devam ediyor. Bir sorun çıkmazsa önümüzdeki haftadan itibaren Bilecik Anadolu Lisesi’nde bu faaliyetleri anlatmaya devam edeceğiz. Bu sadece benim gönüllerle yanımdaki arkadaşlarla yapılan şeyler. Onun dışında birçok arkadaşımız var üniversiteden onların da kamp veya kamp konusunda birçok faaliyetleri oldu. Onlarda devam ediyor.”

2010-2011-2012 yıllarına ait faaliyet raporu okundu ve gelir giderler görüşülerek katılımcıların oylarına sunuldu. Yapılan seçimle Selami Çınar yeniden başkanlığa seçildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam