• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“ÇOCUĞU CAMİ AVLUSUNA BIRAKTILAR BAKALIM KİM SAHİPLENECEK?”

“ÇOCUĞU CAMİ AVLUSUNA BIRAKTILAR BAKALIM KİM SAHİPLENECEK?”

HaberSİZsiniz

Erhan TOKA

“ÇOCUĞU CAMİ AVLUSUNA BIRAKTILAR BAKALIM KİM SAHİPLENECEK?”

1969 Yılında kurulan Bilecikspor yarım asırlık bir maziye sahip olan kulübümüz. Bu kulüpte kimler başkanlık, yöneticilik yaptı, kimler kimler o formayı taşımadı…

Bilecik’te doğup büyüyen hemen hemen her gencin Bilecikspor’la bir anısı, bir hikayesi vardır mutlaka. Ben de bu kulübün çocukluğumdan beri şöyle veya böyle bir şekilde içinde olanlardan biri olarak bazı şeylere üzülüyorum. Zamanında Akif Ata hocanın çalıştırdığı alt yapısında oynamış, tribünlerinde su satmış, kale arkalarında top toplamış, futbolcu ağabeylerimizin formalarını taşımış, içerde ve deplasmanda maçlarına gitmiş, kongrelerinde divan heyetinde görev almış bir Bilecikspor’lu olarak hakikaten mevcut durum canımı sıkıyor. Neden mi?

“DEVEYE SORMUŞLAR NEREN EĞRİ DİYE”

Hangi birini sayayım ki? Hani deveye sormuşlar “Neren eğri” diye, “Nerem doğru ki? “ demiş ya, aynı o misal…  Takım bir kaç sezondur İsmail Cinoğlu’nun ve birkaç arkadaşın sırtında gidiyor. İsimlerini saymak istemiyorum ama bire bir ilişkilerden doğan dostluklarla da kulübe maddi yardımlarını esirgemeyenlere ben de buradan bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

“BU İMKANLARLA BU KADAR OLUR”

Bilecikspor bu sezon 1.Amatörde şampiyon oldu, BAL ‘a yükselme baraj maçında Vitraspor ile oynadı ve mağlup oldu. O gün maçı baştan sona izledim ve haberi yazdım, Başlığını da; “Bu imkanlarla Bu kadar, Teşekkürler Şimşek” diye atmıştım.Evet bu imkanlarla bu kadar oluyor işte.Cinoğlu saat yaptırıp satacak da,takvim bastırıp satacak da….

“TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN TAŞI DÖNMEZ” DERLER

Bir spor kulübünün en büyük yatırımı alt yapısıdır.Biz de bırakın altyapıyı, takımın idman yapacağı saha bile yok!.. Kulüp binası dökülüyor, sürekli gelir getirecek bir akarı yok kulübün..EE E, daha nasıl ayakta kalsın bu kulüp? Taşıma suyla değirmen taşı dönmez derler eskiler.

“BU KULÜP KAYYUMA KADAR GİTMEZ”

İsmail Cinoğlu geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak olağanüstü kongreye gideceklerini belirtti. Açıklamasını baştan sona izledim ve okudum. Cinoğlu yönetimi bırakacaklarını, almak isteyenler olursa yardımcı olacağını ifade etti. Ancak sokaktan geçene de bu kulübü teslim etmeyeceklerini açıklayan Cinoğlu bana göre burada yanlış düşünüyor. Tamam senin bu kulübe emeğin vardır, katkın vardır, zamanını ayırmışsındır, ailene ayıracağın vaktini bu kulüp için harcamışsındır doğrudur. Üstü kapalı da olsa kulübe sahip çıkılmamasını zaman zaman eleştiriyorsun kabul. Ama bir yere ya aday olursun, ya da olmazsın. Kulübe sahip çıkılmazsa kayyuma gider miş! Gitmez, gitmez başkan bu kulüp kayyuma kadar gitmez…

“SOKAKTAN GEÇEN HERHANGİ BİRİ TALİP OLMAZ”

Ben bu açıklamalardan şunu anladım, bu takıma nasıl olsa kimse sahip çıkmaz yine bize kalır.He bu arada bu kulübe de sokaktan geçen herhangi biri de talip olmaz başkan bunu da unutma..Peki şimdi ne olacak? Deyim yerindeyse çocuğu cami avlusuna bıraktılar bakalım çocuğu kim sahiplenecek hep beraber o günleri yaşayıp göreceğiz.

“BİLECİK FUTBOLU SEVEN BİR İL”

Bu Bilecikspor  geçmiş yıllarda yeri geldi 5 Bin taraftara içerde maç oynadı.2.Lige çıkmamıza ramak kaldı o yıllarda. Bilecik şehir olarak sporu, özellikle de futbolu seven bir il. En son Vitraspor maçında bir kez daha gördük bunu. Bir ilin yerel yöneticileri, siyasileri de sevecek futbolu. Onlar Lokomotiv olunca, sanayiciler, işadamları, STK temsilcileri de ister istemez konvoya katılıyorlar.

“DÜŞÜNCELERİMİN AYNISI TEZAHÜR EDECEK KANAATİNDEYİM”

Ben, Cinoğlu’nun bu kulübü kesin olarak bırakmaya niyeti olup olmadığını çözebilmiş değilim. Kongreden haberimiz olursa katılmaya çalışırım. Tahminlerimde inşallah yanılırım ama, düşüncelerimin aynısı tezahür edecek kanaatindeyim. Dedim ya; çocuğu cami avlusuna bıraktılar bakalım kim sahiplenecek yakında hep beraber göreceğiz. HOŞÇAKALIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Seçimler yaklaşıyor biyerlere aday olacaklar için işte size fırsat alın Bileciksporu arkanıza şampiyonluğa oynayan birde takım oluşturun bakın görün neler oluyor neler tahminimce birileri Bilecikspor u almak isteyecektir bunu zaman gösterecek ancak ismail başkan da biraz kaçak güreşiyor gibi geldi bana bundan önceki genel kurulu hatırlayın kimsenin haberi olmadı bu işlerde ben yaptım oldu deyemezsiniz şeffaf olacaksınız hesap vermekten kör km atacaksınız yada bu işi hiç yapmayacaksınız görelim bakalım kimler çıkacak demek doğru bir yaklaşım değil alırsın genel kurul kararını kim çıkarsa çıkar üye tercihini yapar yönetim belirlenir olur biter ismail başkan uyuyan devi uyandırmıştır bundan kimsenin şüphesi yok ama bazı hataları insanların Bilecikspordan uzaklaşmasına sebep olmuştur güven ortamı yaratılırsa başarı daha çabuk gelir yine söylüyorum şeffaf olmak her zaman iyidir

  2. BAKALIM KİM ALACAK CAMİ AVLUSUNDAN
    NEDEN BİLECİKSPORUMUZ BİR KASTAMONU VEYA BİR GÜMÜŞHANESPOR GİBİ ÜST LİGLERDE OYNAMASIN
    BİLECİK FUTBOL ŞEHİRİDİR..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam