ÇOCUK FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI

ÇOCUK FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI

“23 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen geleneksel çocuk festivali hava koşullarından dolayı 30 Nisan 2015 Perşembe günü Bilecik Belediyesi bahçesinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden kortej yürüyüşü ile bu büyük festival başladı. Yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Açılış öncesi konuşmasını yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı; geleceğimiz noktasında emin adımlarla yürüyebilmek için çocukların bugünü daha iyi imar etme, mutlu kılma noktasında gece gündüz çalıştıklarını ifade ederek şunları aktardı:

 

Yağcı: “Bizlerin umudu olan, heyecanımızı diri tutan siz değerli yavrularımıza çok çok teşekkür ediyorum”

“Gerçekten bugün ilimizde yine özel ve güzel bir günü birlikte kutluyoruz. Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde düzenlediğimiz 8.Çocuk Festivalimize hoş geldiniz diyor hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Çocuklar, sizleri çok seviyoruz. Sizlere bakınca geleceğimizi görüyoruz. Geleceğimiz noktasında sizlerle emin adımlarla yürüyebilmek için sizlerin bugünü daha iyi imar etme sizleri mutlu kılma noktasında gece gündüz çalışıyoruz. İlimizde 6 parkla başladığımız çocuklarımıza oyun alanı seferberliğine artık sayamıyoruz 130’u geçti. Şimdi bir sloganımız var önümüzdeki 4 yıl içerisinde her bölgeye her mahalleye bir spor kompleksi, her sokağa bir çocuk parkı ve çocuklarımızın alabildiğince eğlenebilecekleri, dinlenebilecekleri spor yapacakları alanları yapma çabası içerisinde olacağız. Ve eğlencenin olduğu yerde sözün çocuklar için çok fazla anlam ifade etmediğini biliyorum. Sabırsızlandığınızı da biliyorum. O yüzden çok fazla konuşmayacağım. Festivalimizin düzenlenmesinde katkısı olan başta Sayın Valimiz, Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere tüm arkadaşlarımıza, dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Teşrif eden protokolümüze, katılımcı hemşerilerime çok çok teşekkür ediyorum. Size tabii ki festivalin adına düzenlendiği, bizlerin umudu olan mutluluğu olan heyecanımızı diri tutan siz değerli yavrularımıza çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice festivallerde 9’da 10’da 19’larda 20’lerde ve 50’lerde 2023,2053, 2071 Türkiye’sinde bugünün çocukları 2023’ün,2053’ün yöneticileri olacak. O istikrar ortamında, o günün Türkiye’sinde hep birlikte olmak ümidiyle festivalimiz hayırlı uğurlu olsun diyoruz. Hep birlikte daha iyiye, daha güzele ulaşmak temennisiyle”

 

Yağcı’nın konuşmasından sonra konfetiler patladı ve büyük bir coşkuyla festival çocuklara sunuldu. Festival oyun alanının Cumhuriyet Meydanında Pazar gününe kadar açık olacağı belirti. 

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam