• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çocuk Hakları Gününde Okudular Öğrendiler ve Anlattılar

Çocuk Hakları Gününde Okudular Öğrendiler ve Anlattılar

Bilecik Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen programda çocuklar, Çocuk Hakları Sözleşmesinin maddelerini okudular, öğrendiler ve anlattılar.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde bir araya gelen çocuklar önce Oyun Avcısı adlı ücretsiz tiyatro oyununu izledi, daha sonra Mavi Kalplere Dokun adında hazırlanan etkinlikte sahip oldukları hakları öğrendi ve arkadaşlarına anlattılar.

Düzenlenen programa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, çocukların gününü kutladı ve sevinçlerini paylaştı.

Oyun Avcısı adlı oyunda yer alan sanatçılara teşekkür eden Başkan Yardımcısı Subaşı, oyunculara teşekkür plaketi takdim etti.

ÇOCUKLAR ‘’MAVİ KALPLERE DOKUN’’ ETKİNLİĞİNDE HAKLARINI ÖĞRENDİLER

Tiyatro oyunundan sonra tekrar bir araya gelen çocuklar,  önce sahip oldukları hakları maddeler halinde okudular daha sonra boyaya batırdıklarını ellerini Dünya Çocuk Hakları logosunun bulunduğu tabloya bastırdılar.

Etkinlik hakkında bilgi veren Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Müdürlüğü Görevlisi Hakan Yavuz, ‘’Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü etkinliklerle kutladık. Çocuklar öncesinde güzel bir tiyatro oyununu izlediler daha sonra  burada haklarını okudular ve büyüklerine anlattılar. ‘’ ifadelerini kullandılar.

Çocuk haklarını simgelemek adına mavi kurdelelerin dağıtıldığı programda veliler ve çocuklar düzenlenen etkinliklerden duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Semih Şahin, Başkan Yardımcısı Subaşı ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam