ÇOCUKLAR İÇİN “EKMEK ARASI KİTAP”

ÇOCUKLAR İÇİN “EKMEK ARASI KİTAP”

Bilecik İl Halk Kütüphanesi ilk ve ortaokul öğrencileri için “Ekmek Arası KİTAP” adında bir proje etkinliği başlattı. Bu projenin amacının öğrencilerin her sene sonu düzenledikleri okul veya sınıf pikniklerine katılarak çocuklara “Kitap yük değildir, her yerde kitap okunabilir” mesajı vermek olduğu belirtildi. Bunun için kütüphane olarak yanlarında götürdükleri kitapları çocuklara dağıttıkları ifade edildi.

EKMEK1

Proje hakkında görüşlerini aldığımız Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdüresi Pınar Dengiz şunları aktardı;

“Kitap yük değildir, her yerde kitap okunabilir”

Bilecik İl Halk Kütüphanesi olarak bu sene ilk ve ortaokul öğrencileri için “Ekmek Arası KİTAP” adında bir proje etkinliği başlattık. Bu projede  amaç  öğrencilerimizin  her sene  sonu düzenledikleri okul veya sınıf pikniklerine katılarak çocuklarımıza  Kitap yük değildir, her yerde kitap okunabilir mesajı vermektir.

“Okumak Gelişmektir” ve  “Okumak Yaşamaktır”

Bunun için kütüphane olarak yanımızda götürdüğümüz kitapları çocuklarımıza dağıtıyoruz ve kısa bir kitap okuma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Daha sonra “Okumak Gelişmektir” ve  “Okumak Yaşamaktır” baskılı uçurtmalarımızı çocuklarımıza dağıtıyoruz. Çocuklarımız böylelikle hem kitap okumanın, hem  de uçurtma ile  eğlenmenin keyfini yaşıyorlar. Etkinliğimiz Koza Birlik ilkokulu ve Toki ilkokulu 4/B sınıfı ile gerçekleştirildi ve tüm okullarımızda uygulanacaktır.”

EKMEK2 EKMEK3 EKMEK4EKMEK5 EKMEK6 EKMEK7EKMEK8 EKMEK9 EKMEK10EKMEK11 EKMEK12 EKMEK13EKMEK14 EKMEK15

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam