Çocuklar Polislerle Buluştu
admin • 29 Mart 2013 10:30:41 
Çocuklar Polislerle Buluştu

 

Çocuklarla bir araya gelen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli çocuklara İl Emniyet Müdürlüğü’nü gezdirerek polislik ve suçlara karşı alınması gereken tedbirler konusunda bilgi verdiler.

Edebalı İlkokulu 4. sınıf öğrencileri sınıf öğretmenlerinin de katılımıyla farklı günlerde İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli ile Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şube müdürlükleri ve büro amirliklerini gezdi. Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ile Pasaport Şube Müdürlüğü gezilen şubelerden bazıları. Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memurları tarafından öğrencilere şubenin çalışmaları hakkında bilgi verildi. Çalışmalar sırasında kullanılan materyaller gösterilerek ne için kullanıldığı anlatıldı. Öğrencilerin anlatılanları meraklı bir şekilde dinlediği gözlendi. Çocukların ilgisini en çok çekenlerden biri, parmak izi tespitinin nasıl yapıldığının anlatıldığı kısım oldu.

Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) Odası’nı da ziyaret eden öğrenciler, şehrin çeşitli bölgelerindeki kameralardan şehri izlediler. Öğrenciler Akıllı Sınıfa da gittiler. Orada farklı illerle irtibat kurularak görüşme yapıldı.

Şube müdürlükleri ile büro amirliklerinin gezilmesinin ardından öğrencilere polisi tanıtıcı çizgi filmler izletildi. Ayrıca suçu önlemeye yönelik bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Ziyaret sırasında eğitim salonunda bazı suçlara karşı alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirme sunumu yapıldı. Öğrencilere gezi sırasında çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Gerçekleştirilen ziyaret için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeline teşekkür eden öğretmen ve öğrenciler çok faydalı ve güzel bir ziyaret geçirdiklerini belirttiler. Meslek seçimi konusunda da yardımcı olacağı düşünülen ziyaret sonunda bazı öğrencilerin polis olma istediğinin olduğu görüldü. ZEYNEP KILBAHRİ   

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x