“Çocuklarımızın Bayramını Onların Duyduğu Heyecanla Kutluyoruz”

“Çocuklarımızın Bayramını Onların Duyduğu Heyecanla Kutluyoruz”

 

“Devletimizin, emperyalizmin karanlık senaryolarıyla boyunduruk altında kaldığı, ordularımızın masa başındaki kirli planlarla tarumar edilmeye çalışıldığı, vatanımızın ve aziz millet varlığımızın vahşice saldırılara maruz bırakıldığı bir dönemde; Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Milli Mücadele azim ve kararlılığı ile Türk milletinin kıyamını ve milli iradesini temsil ederek Ankara’da 23 Nisan 1920’de kurulan TBMM’nin 93. yıldönümü kutlu olsun.

Bu kutlu gün, Gazi Meclisimizin Türklük camiasına, İslam Alemi’ne, sömürü ve işgal altındaki mazlum milletlere ve bütün insanlığa duyurduğu “misak-ı milli” ve “ya istiklal ya ölüm!” kararının en büyük ve en görkemli tecellisidir.

Milli mücadelemizin önderi, TBMM’nin banisi, başkanı ve başkumandanı, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın 23 Nisan’ı bir bayram olarak ülkemizin bütün çocuklarına hediye etmesi ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın şahsında, bu güzel bayramın dünya çocuklarıyla buluşması; Türk milletinin gurur kaynağıdır. Ümitle, coşkuyla, mutlulukla kucakladığımız çocuklarımızın bayramını onların duyduğu heyecanla kutluyoruz.

Bu vesileyle çocuklarımızın bu güzel gününde onların coşkusuna eşlik eden ve başarılı olması için emek veren, bütün annelere, babalara, öğretmenlerimize hürmetlerimi sunuyorum. 23 Nisan coşkusu, çocuklarımızın umut saçan gözbebeklerinden bütün kalpleri saracaktır.

Ne mutlu Türküm diyene!”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam