“Çok gururluyuz, iddialıyız”

“Çok gururluyuz, iddialıyız”

 

Ak Parti Bilecik 5'inci Olağan Kongresi'nde konuşan Milletvekili Fahrettin Poyraz, çok gururlu olduklarını söyledi. Kendisinin milletvekilliği görevinde son dönemi olduğunu kaydeden Poyraz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

"Bu yıllar olağanüstü yıllardı"

 

"Bugün böyle hep sonları mı konuşacağız bilmiyorum ama inşallah her son yeni bir başlangıç olur. Sayın İl Başkanımızın İl Başkanlığının son gününde bizimde teskereci milletvekili olarak, 3. dönem milletvekili olarak 5. son olağan kongresine katılan bir kişi olarak hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

5. olağan kongre dedik ama açıkçası geri dönüp baktığımız zaman geçen bu yıllar olağanüstü yıllardı ve Ak Partide siyaset yapan pek çok arkadaş gibi başta kurucu genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve diğer arkadaşlarımız gibi inanın bizlerde milletimize şükranlarımızı arz ediyoruz. Başta Kurucu Genel Başkanımız olmak üzere bugüne kadar davamızın bu noktaya gelmesinde emeği, katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Hakk'a, Allah-ü Teala'ya şükrediyoruz. Bir partide siyaset yapacaksınız, üç dönem milletvekili olacaksınız, bir parti olarak 5. olağan kongresinin yapacaksınız ve hala toplum nezdinde ki itibarınızı koruyacaksınız. Bir siyasetçi daha ne ister, bir parti daha ne ister, bir parti mensubu daha ne ister arkadaşlar? Gerçekten şükretme makamındayız, teşekkür etme makamındayız. Allaha şükür. Millet emanetini bize tevdi etti, milletin emanetini korma noktasında var gücümüzle çalıştık.

 

'Çok gururluyuz, iddialıyız'

 

Eski Türkiye diyoruz, örneklerini çoğaltabiliriz ama eski Türkiye dediğimizde aklımıza ne geliyordu? Hastaneye gittiğimizde gece yarılarında sıra bekleyenler, kuyrukta bekleyenler. Kepenk kapatan esnaf kardeşlerimiz, Başbakanın önüne yazar kasa fırlatan esnaf kardeşlerimiz. Bir gece kalktığında malını, mülkünü, sermayesinin yarısını kaybeden insanlarımız ve geleceğe umutsuzluk içinde bakan milyonlarca insanımız vardı ama Allah'a şükür geçtiğimiz 13 yıllık dönem zarfında Ak Parti öncelikle milletimizin umudu oldu ve bu umudu diri tutmak içinde var gücümüzle çalıştık. Eski Türkiye'de milletimize dert olan, problem olan, sıkıntı olan ne varsa onların hepsini de Allah'ın izniyle geride bıraktık. Cumhuriyet döneminde Cumhuriyet tarihi boyunca  yapılanlardan fazlasını yaptık. Türkiye'de yapılanları söylemeyeceğim ama zaman zaman burada seçim çalışmalarında da konuştuk. Şu küçücük Bilecik'imizde 210 bin nüfusumuz var, coğrafi alan olarak mütevazi bir iliz, büyüklük olarak ama teşkilat mensubu arkadaşlar olarak, Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımız, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız olarak çok gururluyuz, iddialıyız. Çünkü biz şu geçtiğimiz 13 yıllık dönemde Bilecik'te Cumhuriyet tarihinde yapılandan daha fazla yatırım yaptık. Hepsinin tek tek rakamları da ortada ama milletimize de, Bilecik halkımıza da teşekkür ediyoruz. % 24 ile başladık Allah'a şükür son Cumhurbaşkanlığı seçiminde hep Türkiye'nin arkasında, gerisinde giden ortalamalarda %51'i yakaladık. Lafımın başında dedim ya daha ne isteyeceğiz? Genel seçimlerde yetki istedik yetki verdi bu millet bize. Yerel seçimlerde yetki istedik, Belediye Başkanlarını, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi meclis üyelerini verdi ama şükretme makamında diyoruz. Allah'a şükür bizde hep birlikte, birlik ve beraberlik içinde de var gücümüzle çalıştık, bu yetkiyi usulüne uygun koruma noktasında, hizmet etme noktasında geleni de yapma gayreti içinde olduk.

 

'Hayal olanları yaptık'

 

3 genel seçim geçti, 3 yerel seçim geçti, 2 referandum ve bir Cumhurbaşkanlığı. Yani 13 yıllık süreye 9 seçim sığdırdık ve şu anda Ak Parti kadroları olarak baktığımız zaman sloganımıza da yazdık. Hedef 2023 dedik, 2053 dedik, 2071 dedik. Hani slogan bazında söylemiştik ama bizim yaptıklarımıza onların hayalleri bile ulaşamaz demiştik ya hayal olanlarını yaptık. Yani çıkıp trenleri biz, hızlı trenleri sadece televizyonlardan görüyorduk ama biz Bilecik olarak bundan istifade ediyoruz şu anda. Bir kaç ay içinde de buradaki istasyonumuzda bitiyor Allah'ın izniyle. Neticeyi kelam arkadaşlar benden sonra çok değerli Grup Başkan Vekilimiz, sayın Başkanımız var. Eminim ki onların tecrübeleriyle çok çok daha güzel şeyler dinleyeceğiz onlardan ama neticede şükretme makamındayız diyoruz ya siyasete besmele ile başlayıp şükürle bitirmekte açıkçası bizim için en büyük nimetlerden bir tanesi. Üç dönem milletvekili olarak şu geriye dönüp baktığımızda inanın pek çok dostluklar, pek çok arkadaşlıklar, pek çok kardeşlikler gördük ve kardeşler kazandık. İnşallah yeni seçilen yönetim başta Kadir bey olmak üzere yeni yönetimdeki değerli arkadaşlarımız bu sorumluluğun farkındadırlar ve farkında olacaklar. Biz Ak Parti kadroları olarak sorumluluğumuz ne Bilecik'te başlıyor Bilecik'te bitiyor, ne Türkiye'de başlıyor ne Türkiye'de bitiyor..

 

'2'de 2 yapacaklarından şüphem yok'

 

Biz şu anda Ak kadrolar olarak dünyanın neresinde ümitsizliğe düşmüş olan bir mazlum varsa onun umut ışığı olmaya Allah'ın izniyle devam edeceğiz.

Bilecik'te görev yapacak arkadaşlarıma ben şimdiden başarılar diliyorum ve onların önümüzdeki genel seçimlerde 2 milletvekilin 2'sinin de kazanacağından benim zerre kadar şüphem yok. Çünkü şu anda Ak Parti kadroları en başta Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Bakan arkadaşlarımız, İl Başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımız, Kadın kollarımız, Gençlik Kollarımız hiçbir siyasi partide olmadığı bir ahenk içinde çalışıyorlar ve milletin gönüllerine hitap ediyor, bir taraftan hizmet ediyor, bir taraftan gönüllere hitap ediyoruz. Dolayısıyla Bilecik bazında hedef 2-0 'dır. Benim birkaç aylık siyasi ömrüm kaldı ama ne olursa olsun 7 Haziran akşamına kadar milletvekiliyim ve İl Başkanımız, yeni yönetimimiz ve daha önce seçilmiş olan arkadaşlarımıza gücümüzün yettiği kadar ne kadar katkı verebiliyorsak vermeye devam edeceğiz.

 

Cenab-ı Hak niyetlerimizi halis kılsın diyorum, amellerimizi halis kılsın diyorum, sizleri ve sevdiklerinizi her daim halis insanlarla karşılaştırsın diyorum. İnşallah 5. olağan kongremiz Bilecik'imize, ülkemize ve umudu, ümidi Ak Parti, ak kadrolar olan dünyadaki tüm mazlumlara hayırlara vesile olur diyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor Allah'a emanet ediyorum."

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. ŞİMDİDEN 4 OLDU – BİLECİK İN ŞİMDİDEN 4 MİLLETVEKİLİ OLDU.CHP ESKİ İL BAŞKANI ALİ KARAAHMET 2.0 YAPACAĞIZ DEMİŞTİ.SAYIN POYRAZ 2.0 DİYOR ŞİMDİDEN 4 VEKİL OLDU.DAHA MHP SAADET PARTİLERİ BİR ŞEY DEMEDİLER.ANLAYAN VARSA BERİ GELSİN BEN PEK ANLAYAMADIM DA…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam