• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
”ÇÖMLEĞE BİR DE HANIM ELİ DEĞSİN” EKİBİNDEN VALİ ŞENTÜRK’E ZİYARET

”ÇÖMLEĞE BİR DE HANIM ELİ DEĞSİN” EKİBİNDEN VALİ ŞENTÜRK’E ZİYARET

”Çömleğe Bir de Hanım Eli Değsin” projesi kapsamında açılan kursa katılan kadın kursiyerler Vali Bilal Şentürk’ü ziyaret etti. Vali Şentürk, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen, Pazaryeri Kaymakamlığı Halk Eğitim Spor Kulübü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında açılan kursa katılan kursiyerler ile usta öğretici Salim Yaşar ve İsmail Tekin’i kabulünde; her insanda hayat tecrübesinin olması gerektiğini ve yeteneklerin değerlendirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Farklı bölgelerde farklı ürünlerin yapıldığını, ancak önemli olanın özellikli olması gerektiğinin altını çizen Vali Şentürk, ”Bu iş, hem aile bütçesine ufak katkı gibi, hem de hobi gibi olarak yapılabilir. Bizim bu işi ekmek kapısına dönüştürecek olanlar üzerinde odaklanmamız gerekir. Ürün kalitesi ve yelpazesiyle profesyonelleştirmemiz gerekir. Hayalleri ertelememeliyiz. Kursiyerlerimizin hayallerindeki ürünleri toprakla yapmaları çok güzel. Bayanlar el becerisini daha iyi bilir. Bu işi öğrenip üretime dönük çalışmalar yaparak, daha geniş kitlelere ulaşmalıyız.”

Usta öğretici Yaşar da 4,5 ay süren proje kapsamında kursiyer tarafından üretilen eserlerin ve kendi yazdıkları mektupların 81 valiliğe ve 40 ülkenin bulunduğu elçiliklere gönderileceğini bildirdi.  Özel genç kursiyerlerden Didem Sağır’ın, Fransa Büyükelçiliğine yazmış olduğu mektubu okuyan Vali Şentürk, kendisini tebrik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam