Covid-19 Dan Etkilenen Üreticiye Tarım ve Orman Müdürlüğü Desteği

Covid-19 Dan Etkilenen Üreticiye Tarım ve Orman Müdürlüğü Desteği

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Osmaneli ilçesinde pandemi döneminde zor günler geçiren ıspanak üreticilerine tohum desteği yaptı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, 2019 Aralık ayının son haftasında Çin’de başlayan yeni tip koronavirüsün dört ay gibi kısa bir sürede dünyanın her yerine dağıldığını belirterek, ”Ülkemizde ise; sorunun büyüklüğü yetkililerce zamanında fark edilmiş ve erken önlemler alınarak pandeminin ülkeye girişi diğer ülkelere göre yaklaşık bir ay ötelenebilmiştir. Buna karşın koronavirüs salgını ile mücadelede ulaşım kısıtlamaları ve karantina önlemleri, çiftçilerin ürünlerini pazara ulaştırması noktasında sıkıntılar yaşanmasına neden olmuştur.

Hem İlimizin hem de başta İstanbul olmak üzere çevre İllerin ıspanak ihtiyacının önemli kısmını karşılayan Osmaneli ilçesindeki çiftçilerimiz de salgından etkilenmişlerdir. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektörde üretim neredeyse durma noktasına gelmiştir. Ancak salgın ne kadar yayılırsa yayılsın, tarımda üretimin devam etmesi gerekmektedir. Tarladan sofraya uzanan zincirin her bir halkasını daha da sağlamlaştırmak büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak biz de içinde bulunduğumuz koşullar karşısında üreticimizin korunması ve varlığını sürdürebilmesi için onları her zaman destekleyeceğiz. Bu amaçla, pandemiden dolayı haller kapalı olduğu için ürünü tarlasında kalarak mağdur olan Osmaneli İlçesine bağlı Borcak, Düzmeşe ve Selçik Köylerinde ıspanak yetiştiriciliği yapan çiftçilerimize ıspanak tohumu dağıtımı yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam