CUMA NAMAZI STADYUMDA EDA EDİLDİ

CUMA NAMAZI STADYUMDA EDA EDİLDİ

Bilecik’te korona virüs tedbirleri kapsamında geçen hafta hava muhalefeti nedeniyle ilk defa toplu olarak kapalı pazar alanında kılınan cuma namazı, bu hafta Bilecik Şeyh Edebali Stadyumunda sosyal mesafe kurallarına uyularak kılınan Cuma namazı eda edildi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Cuma namazı İl Müftüsü Ali Erhun tarafından kıldırıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı kurallar çerçevesinde kapıda karşılanan vatandaşlar, maskelerini takıp Cuma namazı için belirli mesafe gözeterek kendileri için hazırlanan yerlerde saf tuttu.

Cuma namazı çıkışında İl Müftüsü Ali Erhun, cemaatle vakit namaz ve cuma namazı kılmayı özlediğini söylediği konuşmasında ; “Cuma namazlarını ve vakit namazlarını cemaatle kılmayı çok özlemiştik. Cuma namazını hiç kılamama tansa bu şekilde kılmak nasip oldu Allah’a Şükürler olsun Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. İlk defa maskeyle sileceklerimizle namazlarımızı açık alanda kıldık. İnananlar için yeryüzü mescit. İman varsa imkan vardır. Rabbim devletimize zeval vermesin” diyerek duygularını paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam