Cumhurbaşkanı’na Gitmedi Bilecik’e Geldi

Cumhurbaşkanı’na Gitmedi Bilecik’e Geldi

 

Anayasa Uzlaşma Kmisyonu Üyesi olan Batum, diğer üyelerin bugün Cumhurbaşkanı’nı ziyarete gittiğini fakat kendisinin Bilecik’e gelmeyi tercih ettiğini söyledi.

                Batum,  Pamukçuoğlu Kültür Merkezi’ndeki CHP İl Başkanlığı seçiminde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

                “Milletvekilleri olarak bir amacı gerçekleştirmek için mücadele ediyoruz ve o amacı gerçekleştirmek için mücadele etmemizin zorunlu olduğuna inanıyoruz. Haramiler saltanatını el birliği ile yıkmak hepimizin amacı.”     

                İktidara da yüklenen Batum, konuşmasına şöyle devam etti:

                “Bugün, Uzlaşma Komisyonu’nun 10-11 üyesi Cumhurbaşkanı’na gitti. Ben gitmedim buraya geldim. Basın mensupları bana, neden cumhurbaşkanına gitmediğimi sordu. Ben de onlara, ‘Ben Cumhurbaşkanı’nı anayasanın zorunlu kıldığı, zorunlu gördüğü tarafsız, anayasanın uygulanmasını sağlayacak, devlet organları ve kurumları arasında uyumlu, düzenli çalışmayı sağlayacak anayasal düzene egemen kılacak bir Cumhurbaşkanı olarak görmüyorum.  Dolayısıyla onun bir anayasa yapımında, doğru da olsa yalan da olsa hiçbir rol ve etkisi olamaz.’ dedim. Oraya gitmek yerine Bilecik’e gelirim. Beraber el ele daha yararlı işler yapmış oluruz. Bizler her şeyin farkındayız. Biz, bayramları unutturmak isteyen, Atamıza çelenk koymayı bile yasaklamaya çalışan bir anlayışla, bir zihniyetle anayasa yapılmayacağının, yapılırsa da o anayasanın demokratik, laik, sosyal hukukun üstünlüğüne dayalı bir devletin anayasası olmayacağının bilincindeyiz, farkındayız.  Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve onların güdümündeki AKP Türkiye’de bir demokratik anayasa yapamaz.  Recep Tayyip Erdoğan,  cumhurbaşkanı olmak istiyor ama partinin de başında durmak istiyor ve başkanlık sistemi istiyor. Biz bu iktidarla çok iyi anayasa yapamayabiliriz, inşallah el birliği ile iktidar olduğumuz taktirde demokratik, laik sosyal, hukukun üstüne dayalı bir devletin anayasasını yapacağımıza hep beraber inanıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam