CUMHURİYET ODASI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

CUMHURİYET ODASI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

Bilecik’in ülkede ve tüm dünyada tanıtılması amacıyla bir başlangıç projesi niteliği taşıyan, Cumhuriyet Odası’nın açılışı yapıldı.

Bilecik Yaşayan Şehir Müzesi’nde oluşturulan Cumhuriyet Odası’nın açılışına, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, Belediye Başkanı Semih Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Chp İl Başkanı Metin Yaşar, Chp Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar  Porland Porselen Üretim Grup Müdürü Sonay Kelebek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Bilecik’in tüm dünya tarafından tanınması gerekiyor ama ne yazık ki tanınmıyor.”

Açılış sırasında açıklama yapan Başkan Semih Şahin; Cumhuriyet odasının açılmasını çok istediğini ve  açılışında bulunmak istediğini vurgulayarak; “Bilecik hem Osmanlı’nın kuruluşu ile hem de Kurtuluş Savaşı’nda önemli noktada bir yer tutuyor. Bu sebeple Türkiye ve tüm dünya tarafından tanınması gerekiyor ama ne yazık ki tanınmıyor. Birkaç dizi ve film ile tanıtım oldu ama bu iş dizi ile olacak iş değil. Bütün dünyadan tarihçilerin, bilim insanlarının, siyasetçilerin Bilecik’e gelip Bilecik’i yerinde tanımaları gerekiyor.  O yüzden de bizim Bilecik Belediyesi olarak bir şeyler sunabilmemiz gerekiyor. Bu konu da şu anda biraz eksik olduğumuzu düşünüyorum ama bu eksikliği adım adım tamamlayacağız ve sonucunda tüm ülkeye, ardından da tüm dünyaya Bilecik’i tanıtacağız. Tabi bu süreç çok uzun sürmeyecek. Görev süremiz olan 5 yıl içerisinde bu hedefimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Gelecek yıllarda bunun gibi projelerin devam edeceğini belirten Şahin; “Milli mücadele döneminde gerçekleşen  ‘Bilecik Mülakatı’ ile ilgili de istasyonda bir projemiz olacak” dedi.

Başkan Şahin’in konuşmasının ardından Cumhuriyet Odası’nın yapımında katkıları bulunan Porland Porselen‘e teşekkür etmek mahiyetinde Porland Porselen Üretim Grup Müdürü Sonay Kelebek’e plaket takdiminde bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam