CUMHURİYETİMİZ 88 YAŞINDA

CUMHURİYETİMİZ 88 YAŞINDA

 

Vali Halil İbrahim Akpınar Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında makamında tebrikleri kabul etti.
2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Şafak Karakoç, Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker Belediye Başkanı Selim Yağcı ile birlikte tebrikleri kabul eden Vali Akpınar, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz…" diyerek emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 88. yıldönümünü kutlamanın gururunu, mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını kaydetti.
Vali Akpınar, şöyle konuştu:"Büyük özverilerle yürütülen bağımsızlık mücadelemizin sonunda milletin iradesini esas alan, milletin iradesini temsil eden Cumhuriyet rejimine geçilmiştir. Böylece milletimiz kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şeklini benimsemiştir. Geçen 88 yıl içerisinde Cumhuriyetimiz milletimiz tarafından derinlemesine özümsenmiş ve sahiplenilmiştir. Çağdaş ve evrensel değerler çerçevesinde gelişen ülkemizde Cumhuriyetimizin temellerini çok daha sağlam, çok daha sarsılmaz bir hale gelecektir. Katılımcı bir demokrasiyle taçlandırdığımız bir Cumhuriyet, insanlığın yepyeni ufuklara doğru yol aldığı 21. yüzyılı kucaklamamızı sağlayacaktır."
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen bütün İstiklal kahramanlarını rahmetle ve şükranla anan Akpınar, Cumhuriyetin 88. yılını idrak ediyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve bütün Bileciklilerin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutladığını ifade etti.
Vali Akpınar, ayrıca son günlerde meydana gelen terör saldırılarında ve Van depreminde hayatını kaybeden aziz şehitleri ve vatandaşları rahmetle andığını, yaralılara acil şifalar dilediğini söyledi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam