DADAŞLARDAN MUHTEŞEM ŞENLİK

DADAŞLARDAN MUHTEŞEM ŞENLİK

 

            Pelitözü Gölpark’ta gerçekleşen ve komşu illerden çok sayıda Erzurumlunun katıldığı etkinlikte, daire müdürleri, ilimizde faaliyetlerini sürdüren dernekler ve siyasi parti temsilcileri de yer aldı.

            Program toplu dua ile başladı, halk oyunları bar ekibinin gösterisiyle devam etti. Yapılan gösteri izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

            İkincisi düzenlenen şenliğe dair dernek adına açıklamada bulunan Başkan Lütfi Akyüz, “Baharı karşılama ve kutlama Türk milletinin şahsında yıllardır süregelmiştir. Bizler de bu amaçla eş, dost ve hemşerilerimizle bir araya geldik. Dostluğun, kardeşliğin ve bir arada yaşamanın bizlere ne kadar güç kattığını ve katacağını simgeleyen şu manzarayı gördüğümde mutlu oluyorum.

            Bu vesile ile çevre il ve ilçelerden gelen arkadaşlarımıza Şeyh Edebalı’yı, Orhangazi’yi, Ertuğrulgazi’yi ve Osmanlı’nın kurulduğu şehir olan Bilecik’imizi tanıtacağız. Bizler baharın coşkusunu sizlerle yaşamak istedik. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

            Programa iştirak ederek kısa bir selamlama konuşması yapan MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, örf ve adetlerimizi devam ettirdiği için dernek yönetimine teşekkür etti ve “en kötü günümüz böyle olsun” dedi.

            Şeker’in ardından konuşan CHP İl Başkanı Çağatay Karaahmet “Bu etkinlik dayanışmanın, birliğin ve kardeşliğin bir göstergesi. Bizler bunu çok yakından izliyoruz ve memnun oluyoruz. Dile getirdiğiniz ‘doğduğum yer değil, doyduğum yer…’ mantığı aslında Bilecik’te siyaset yapan ve sivil toplum örgütlerinin başında bulunan insanları çok mutlu ediyor.” dedi.

            Etkinliğin devamında konserler gerçekleşti. HASAN GÜNER

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Teşekkür – Erzurumlular dernek Başkanı olarak Şenliğimize uzaktan yakından katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.Bilecik basınının gösterdiği ilgiye teşekkür ediyorum Her türlü güzelliğe layıktır bilecik.

  2. teşekkür konuşması – BİLECİK ERZURUMLULAR DERNEĞİ OLARAK İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİMİZ BAHAR ŞENLİĞİMİZE KATILAN DEGERLİ HALKIMIZA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİMİZE MİLLET VEKİLİMİZ BAHATTİN ŞEKER BEYE VE DİĞER İLLERDEKİ ERZULUMLULAR DERNEK YÖNETİMLERİ(İZMİT,SAKARYA,ESKİŞEHİR,İSTANBUL)ARKADAŞLARIMIZA GÜZİDE BASIN MENSUPLARIMIZA GÖSTERMİŞ OLDUKLARI İLGİ VE ALAKADAN DOLAYI BAŞTA BAŞKANIMIZ LÜTFÜ AKYÜZ VE YÖNETİM KURULU OLARAK TEŞEKKÜR EDERİZ.HALKIMIZA VE TÜM DOSTLARIMIZA MUTLU HAYIRLI BAŞARILI BİR HAYAT DİLİYORUZ.TEVECCÜNÜZLE DAHA GÜZEL GÜNLER BİZLERİ BEKLİYOR..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam