DARICA’DA BİLECİKLİLER RÜZGARI ESTİ

DARICA’DA BİLECİKLİLER RÜZGARI ESTİ

Kocaeli Bilecikliler Derneği ile Darıca Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği gecede Bilecikliler Rüzgarı esti. Geçtiğimiz hafta sonu Darıca sahil Amfi Tiyatroda gerçekleşen gecede birbirinden güzel etkinlikler yaşandı. Kızıldamlar Folklor ekibinin gösterileri ile başlayan gecede Bozüyük Ertuğrul Gazi Derneği Folklor ekibi Bilecik yöresi halk oyunlarıyla büyük beğeni topladılar.Yerel sanatçımız Hilal Coşgun’un yaklaşık bir saatlik sahne almasının ardından tanınmış sanatçı Coşkun Sabah sahne aldı.Sevilen ve bilinen şarkılarıyla katılanların eşlik ettiği sanatçı Sabah Bilecik’e de selam gönderdi.

 

BİLİR; “EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Gecenin açılış konuşmasını Bilecikliler dernek başkan vekili Hemşehrimiz Atıf Bilir yaptı. Bilir; “Bu anlamlı akşamda bizleri yalnız bırakmayan tüm protokol, dernek başkanları ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şeyh Edebali’nin “insanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünden hareketle hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışıyoruz. Her akşam farklı bir şehrin güzelliklerini yaşama imkanı bulduğumuz bu etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Atıf Bilir’in ardından sahneye çıkarak konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ;

 

KARABACAK; “OSMANLI’NIN TORUNLARI HOŞGELDİNİZ”

“Her akşam farklı bir ilin güzelliklerini tanıdığımız Darıca’da bu gece rüyadan doğan devlet, kuruluş ve kurtuluş şehri Bilecikteyiz” diyerek şu ifadeleri aktardı: “Osmanlı’nın ilk merkezi, taşı mermer, toprağı seramik olan şehir Bilecik’teyiz bu akşam. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyen Osmanlı devletinin manevi kurucusu Şeyh Edebali’siyle, zengin kültürel değerleriyle, Ertuğrul Gazi Türbesi, Dursun Fakı Türbesiyle, Türk büyükleri platformu, Saat kulesi, Metristepe Zafer Anıtı, mermeri, Bozüyük seramiği ile, Yemyeşil kekik kokan dağları ile, bozulmamış kirlenmemiş göletleri, ulu çınar, çam, Köknar ağaçları ile, Şehitler ve gaziler diyarı Bilecik’teyiz bu akşam.“Oğul insanlar vardır şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler, Avun oğlum avun, güçlüsün, kuvvetlisin, akıllı ve kelamlısın; amma bunları nerede nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgârlarında savrulur gidersin. Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Daima sabırlı, sebatkâr ve iradene sahip olasın. Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir. Bütün fethedilmemiş gizlilikler, bilinmeyenler ancak senin fazilet ve adaletinle gün ışığına çıkacaktır. Ey Osman! Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki nereye gideceğini unutmayasın” sözleriyle Şeyh Edebali’nin 600 yıla ışık tutan sözlerini dile getirerek sözlerini tamamladı.

BAŞKANLAR MEHMET DUYMUŞ VE OĞUZ SERTLER DE BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLU OLDUKLARINI SÖYLEDİLER

Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş ve Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler de yaptıkları kısa selamlama konuşmalarında hemşerileriyle bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

BİNLERCE VATANDAŞ ŞARKILARA EŞLİK ETTİ

Gecenin finalini ise doksanlı yılların en popüler sanatçılarından olan ve albümleri milyonlarca satan Coşkun Sabah yaptı. Hatıram Olsun, Anılar, Aşığım Sana, Aşk Kitabı, Baharı Bekleyen Kumrular Gibi, Sen Bambaşkasın, Benimsin, Gel Gelebilirsen, İsyanlardayım, Var mı Böyle Bir Sevda, Son Buluşmamız, Bir Pazar Günü ve İşte Bizim Hikayemiz gibi unutulmayan bir çok şarkının söz ve bestekarı olan Sabah bir saatten fazla kaldığı sahnede adeta gençlere taş çıkarttı. Binlerce vatandaş Coşkun Sabah’a eşlik ederek şarkıları hep birlikte söylerken, Coşkun Sabah programın sonunda bu güzel organizasyonda kendisini sevenleriyle buluşturan Başkan Karabacak ve dernek yönetimine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam