DEMİRBAĞ:”ŞİDDETLE KINIYORUM”

DEMİRBAĞ:”ŞİDDETLE KINIYORUM”

Bilecik Şeyh Edebali Kur’ ana gönül verenler derneği başkanı Musa Demirbağ açıklamada bulundu. Demirbağ açıklamasında Diyanet İşleri Başkanını şiddetle kınadığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Koskoca Diyanet İşleri Başkanına kalkıp cevap verecek halimiz yok ama konuşulanları medrese de yetişen birisi olarak tasvip etmediğimi ve konuşulanlara cevap vermem gerektiğini bir vazife addederek Sayın Başkanımıza şunları söylemek istiyorum:
Birincisi okulda okumadı diye hiç kimseye cahil demeye hakkımız yok öyle olsaydı imamı Âzamlar imamı Şafiler ve yüzlerce cilt kitap yazan diğer Ulemayı da cahil görmemiz gerekirdi çünkü hiç okul okumadılar.
İkincisi sayın başkan kendi komisyona girmemiş komisyona giren birinin zan yaparak söylediği sözü gerçek kabul edip bütün medreseler bu şekilde adam yetiştiriyor diye oradaki hocalara konuşma yapıyor ve bütün Türkiye bunu dinliyor. Bu hangi insafa sığar.
Birde medreseler de Kuranı Kerim zayıf diyor halbuki binlerce Hafız yetişiyor bunları görmüyor bir iki tane Kuranı Kerimi zayıf olan insanı baz alarak bütün medreseleri kötülüyor.
Diyanet daha çok toparlayıcı ve kucaklayıcı olmalı,
Fitne fesadın, ayrımcılığın kaynağı olmamalı…
TEK TEMENNİMİZ
DİYANET İŞLERİ BAŞKANININ
BU AÇIKLAMASININ MAKSADINI AŞAN
SÜRÇÜ LİSAN OLMASI..
YOKSA
( MEDRESE VE CEMAATLERE KARŞI )
İÇİNDE BULUNAN KİN VE NEFRETİN DIŞA YANSIMASI OLMAMASIDIR…” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam