• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DEMİRKÖYLÜ KURSİYERLERDEN KAĞIT RÖLYEF SERGİSİ

DEMİRKÖYLÜ KURSİYERLERDEN KAĞIT RÖLYEF SERGİSİ

Halk Eğitim Merkezi tarafından Demirköy’de açılan el sanatları kursuna katılan kursiyerler, Bözüyük Sarar AVM’ de kağıt rölyef sergisi açarak ürünlerini beğeniye sundu.

Demirköy’de açılan el sanatları kursunun usta öğreticiliğini Zeynep Karasu yaptı. Kursta yapılan kağıt rölyef tabloların 65 tanesi Bozüyük’te sergilendi.

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sedat Büyük, yaptığı açılış konuşmasında Demirköy’de yoğun istek üzerine gündüz kurslarının yanında gece kurslarını da açtıklarını belirterek, “Demirköy’de açtığımız el sanatları kursumuza, Bilecik’ten, Karaköy’den ve Bozüyük’ten bile kursiyerler katıldı. Gece kursuna katılanlar, Bilecik’teki çalışmalarına rağmen akşam işten çıkıp köydeki kursumuza katıldılar. Kursiyerler o kadar istekliydiler ki, adeta birbirleriyle yarışırcasına güzel işler ürettiler. Demirköy’de düzenledikleri 7 Temmuz etkinliklerinde 70 adet kağıt rölyef tablo yaptılar. Biz de bu güzel işleri, sergileyerek sizlerin beğenisine sunmak istedik. Bu eserleri üreterek sergilenmeye hazır hale getiren ve emeği geçen tüm kursiyerlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bozüyük’te kursiyer öğrencilerin yapmış oldukları ürünlerin sergi açılışına, Pazaryeri İlçe Kaymakamı Oray Güven, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Pazaryeri ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Köroğlu, Bozüyük ilçe Milli Eğitim Müdürü, Mahmut Demir, Bozüyük Karadenizliler Derneği Başkanı Kısmet Turan, Demirköy Köyü Muhtarı İsmail Ünsal, Çarşı Mahallesi Muhtarı Mustafa Aktaş, Osman Tekeli, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakam Güven ve Başkan Tekin; açılan sergiyi gezerek yapılan çalışmalar hakkında kurs hocası Zeynep Karasu’dan bilgiler aldılar. Zeynep Karasu Kaymakam Oray Güven’e ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e kendi yapmış olduğu tabloları hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam