Demokrat Parti İl Genel Meclisi Adayı İsmail Cinoğlu:

Demokrat Parti İl Genel Meclisi Adayı İsmail Cinoğlu:

Bilecik Merkez Demokrat Parti İl Genel Meclisi adayları ve Bozüyük – Dodurga Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı’nın aday tanıtım toplantısı yapıldı.

 Parti binasında yapılan aday tanıtım toplantısına çok sayıda Partili katılırken, açılış konuşmasını Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Sezai Balta yaptığı konuşmasında özetle, “Bu akşam bizim normalde İl ve İlçe Yönetim Kurulu birleştirilmiş toplantısı yapılmak üzere toplandık. İnşallah bu toplantı başka bir hayırlı olaya vesile olacak. İl Genel Meclis üyesi adaylarını ve Bozüyük Dodurga Belediye Başkan Adayını sizlere tanıtmış olacağız. Önümüzde 30 Mart yerel seçimleri var Türkiye genelinde bu seçimler öncelikle Partimize, İlimize, Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Demokrat Parti olarak geçtiğimiz Pazar günü 15’inci olağan genel kurulumuzu yaptık. İnşallah Bilecik de seçimlere en iyi şekilde hazırlanacağız “ dedi.

“Zor dönemlerden geçiyoruz”

Daha sonra söz alan Demokrat Parti İl Genel Meclisi 1. sıra Adayı İsmail Cinoğlu, “Burada yıllardır beraber çalıştığım abilerimle siyaset yapmaktan hep gurur duydum. Burada abilerim ne görev verdilerse biz onu yaptık ve hep itaat ettik. 30 Mart seçimlerinde İl Genel Meclis adayı olarak yer almış bulunmaktayım. Kolay siyaseti tercih etmedik, diğer partilerden gelen teklifleri kabul etmedik. Zor dönemlerden geçiyoruz. Milletvekili Bahattin Şeker, Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy ve Bozüyük Belediye Başkan Adayı Mete Yüksel Demokrat Parti'den ayrılarak Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yaptılar. Bizim partimiz çok güçlü insanlardan oluşan bir parti. O gücümüzü de görüyorsunuz. Şu anki milletvekilimiz bizden, Belediye Başkan adayımız bizden, Bozüyük Belediye Başkan Adayımız bizden. Yani biz kamuoyunda zayıf görünen bir partiyiz ama onlar güçlü olmalarına rağmen aday bulamayan partiler. Biz aday transfer eden bir partiyiz.

“Zoru seven insanlarız”

  Hem Demokrat Parti olarak, hem de şahsım olarak bu zor dönemlerde seçime varız. Tabi ki zor seçim ama ön çalışmalarımızı yaptık. Alacak oy oranını da kafamızda değerlendirerek girdik, zoru seven insanlarız. Zamanında Bilecik Belediye Başkan Adayı olduğu zaman Mustafa Cinoğlu babam olarak herkes 5. 10. 3. Parti dedi. Ama biz o işten de zaferle çıktık. Ben burada ki bütün ağabeylerime 30 Mart öncesi söz veriyorum. Bu işten de sizi alnınızın akıyla çıkartacağım, söz veriyorum” dedi.

 Cinoğlu’nun ardından söz alan Bilecik İl Genel Meclisi 2. sıra Adayı Firdevs Bilgin de kısa öz geçmişini tanıtarak İsmail Cinoğlu’na destek olacağını kaydetti. Bilgin’den sonra konuşan Dodurga Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı kendisini tanıttıktan sonra seçimlerde Dodurga’da Belediye Başkanlığını alacaklarını vurguladı.

Gazetemiz muhabiri Erhan Toka’nın, “Sayın Yağcı biliyorsunuz Bilecik Belediye Başkanımızın adı, soyadı da Selim Yağcı. Bir internet sitesinde adaylığınız açıklandıktan sonra bu konuyla alakalı ne gibi tepkiler aldınız veya herhangi bir kargaşalığa, yanlış anlaşılmaya neden oldunuz mu?” sorusuna Yağcı “Evet çok telefonlar aldım. Daha önce de buna benzer kargaşalıklar olmuştu. Bilecik Belediye Başkanı Selim abimiz de sevdiğimiz bir abimizdir, ona da buradan selamlarımı iletiyorum, seçimlerde başarılar diliyorum” dedi.

Toplantı da 2009 yerel seçimlerin de Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı olan Dr. Cengiz Doğan, eski İl Başkanı Sami Erçin, Bilecikspor Başkanı Ali Han, ve çok sayıda Partililer yer aldı.

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç