DENETİM KOMİSYONUNA ÜYE SEÇİLDİ

DENETİM KOMİSYONUNA ÜYE SEÇİLDİ

Bilecik İl Genel Meclisi 2019 yılının ilk toplantıları yapıldı. Ocak ayı 3 birleşimde 2 gündem maddesi görüşüldü. Günün ilk gündem maddesi olan 2018 yılı hesaplarının gözden geçirilmesi için oluşturulacak olan komisyona üye seçimi yapıldı.

Denetleme komisyonunun diğer komisyonlara göre çok daha önemli olduğunu bu yüzden her siyasi gruptan en az bir kişinin olması gerektiğini vurgulayan Gölpazarı İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yılmaz; “ Komisyona üye sayısını 3 yerine 5 yapalım. Belirli bir kısım yerine herkes katılsın komisyona. İçinizde güdüğünüz kin ve nefret denetimlerin şeffaf olmasını engelliyor. Bizler başka ülkeden gelmiyoruz. Bizim de komisyonda yer almamız gerekiyor.” Dedi.

Öneri üzerine komisyon üye sayısı için oylama yapan İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler sonucu 15 kabul 4 çekimser olarak açıkladı. Böylece Turgay Yılmazı’n önerisi kabul edilmedi. Denetim Komisyonuna AK Parti’den Serkan Yıldırım ve Nihal Aslan girerken MHP’den Ahmet Erler girdi. Diğer bir gündem maddesi olan Çukurören ve Taşcılar Köyü kadastro alanındaki yol geçen tapuların bölgede faaliyet gösteren bir firma tarafından kamulaştırma bedelleri ödenip, kamuya ait yol yapımı da oy birliğince kabul edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam