DENETİMLER SÜRÜYOR

DENETİMLER SÜRÜYOR

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın denetimlerinde ekmeklerin gramajı, üretimi ve hijyen şartları başta olmak üzere birçok alanda kontroller gerçekleştirerek, halkın güvenli ve kaliteli bir hizmet almasını sağlıyor.

Belirli zamanlarda kentimizde faaliyet gösteren iş yerlerini denetleyen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kontroller kapsamında,  iş yerlerinin iş elbiseleri, hamur yapılan tekneler, işçilerin saç sakal kontrolleri, soyunma odaları, hamurların bekletildiği odalar, un çuvallarının saklandığı ambarlar, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, paspas temizliği, havalandırma sistemleri, etiketler, tuvaletlerin temizliği, ekmek gramajları, işyeri açma ve hafta sonu tatil ruhsatlarının kontrollerini yapıyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri kontrollerde işletme sahiplerine çeşitli konularda uyarılarda bulunarak, halk sağlığını etkileyen ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması yönünde yaptırımlar uyguluyor.

Ekipler, vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşması durumunda Bilecik Belediyesi 153 numaralı telefonuna şikayetlerin iletilmelerinin faydalı olacağı bilgisini verdi.

Denetimlerde işletme sahiplerine, 05.07.2014 tarihinde yürürlüğe girecek olan hijyen yönetmeliği hakkında bilgi verildi. (Bilecik Belediyesi) 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam