Deresakarı köyünde ’’Kültür ve Kiraz Festivali’’ yapıldı

Deresakarı köyünde ’’Kültür ve Kiraz Festivali’’ yapıldı

 

Deresakarı köyünde düzenlenen ''1. Kültür ve Kiraz Festivali'', vatandaşlardan ilgi gördü. 
     Bilecik merkeze bağlı Deresakarı köyünde düzenlenen etkinliğe, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutan Vekili Albay Nuri Öztürk, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Emir Gökpınar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, MHP İl Başkanı Hüseyin Köymen ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
     Şeker, burada yaptığı konuşmada, Bilecik'in küçük bir il olarak görünmesine rağmen, tarihiyle, kültürüyle ve son zamanlarda yapılan büyük atılımlarla sesini duyurmaya çalıştığını belirterek, ''Önümüzdeki günlerde yeni teşvik sistemiyle hem sanayide hem de tarımda daha çok ileriye götürmek için çalışacağız. Çalışmamızın ana sebebi, hangi siyasi görüşte, düşünce ve yapıda olursa olsun geleceğimiz için Türkiye'yi ileriye götürmek. İnşallah bunda da başarılı olacağız'' dedi. 
     Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Prof. Dr Özcan da bir ülkenin ve milletin başına gelebilecek felaketin parçalanmış ve bölünmüş bir toplum yapısı olduğunu ifade ederek, bu tür programların ve kültürel değerlerin bütün dayatmalara rağmen bir arada tutacak önemli etkinlikler olduğunu bildirdi. 
     Yağcı da, festivallerin ve etkinliklerin, birlik ve beraberliğin sağlanmasında önemli bir rol oynadığını anlattı. 
     Çelik de, İl Özel İdaresi olarak köylerin hangi ihtiyaçları varsa bir bir yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti. 
     30 üreticinin katıldığı ''en iyi kiraz'' yetiştiriciliği yarışmasında, birinciliği Recep Sarıkaya, ikinciliği Yaşar Atalan ve üçüncülüğü Ahmet Aldaş elde etti. 
     Köy Muhtarı İsmail Cam, festival anısına katılımcılara plaket verdi. Festival, halk oyunları gösterisinin ardından sanatçılar Mithat Körler ve Sebahat Ceylan'ın konseriyle sona erdi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam