DEV YATIRIM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

DEV YATIRIM İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

 

Bilecik’teki Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) parsel, tahsis, satış ve devirlerin denetlenmesi ile ilgili toplantı Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu Başkanlığında yapıldı.
Toplantıda Organize Sanayi Bölgelerimizin doluluk oranları/ son durumları hakkında bilgi verildi. Dünya capında geniş bir ihracat ağı olan Sinbo Küçük Ev Aletleri firmasına Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesinde tahsis yapıldığı yatırıma başlayacağı bilgisi verildi.
Yatırımlar, günümüzün kanayan yarası olan; işsizliğe ilaç gibi geleceği şimdiden kamuoyunda konuşulmaya başladın. Toplamda 5 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen yatırımın bölge halkına gelir kapısı olmaya hazırlanıyor

Bilecik Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Planlama ve Geliştirme Kurulu 2018 yılı toplantısı Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu’nun Başkanlığında yapılmıştır.

Toplantıda, Bilecik Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vekili Hediye İman’ın KÜSİ konusundaki açıklamalarından sonra KÜSİ İl Temsilcisi Prof. Dr. Harun Mindivan yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıda alınan kararlar şöyle; “Sanayici-akademisyen eşleştirmelerine ağırlık verilmesi, Ar-Ge ve Tasarım merkezi kurma potansiyeli olan firmaların öncelikle ziyaret edilerek, kamu destekleri hakkında bilgilendirilmesi, İlimizdeki ara malı ithalatı bilgilerinin güncellenmesi ve malların üretilmesi amaçlı bilgilendirme ziyaretleri yapılması, İlimizde yeni kurulan Teknopark’ın gelişimine ivedilikle katkı sağlanması adına, Üniversitemiz Akademisyenlerine ve Girişimcilere yönelik KOSGEB tarafından Girişimcilik Eğitiminin verilmesi, Üniversite ve ilgili kurumların yönetimleri (Ticaret ve Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri) ile toplantılar yapılarak sanayi sektöründeki ihtiyaçların çözümüne yönelik lisansüstü tezlerin yapılmasına yönelik çalışmaların yapılması, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) aracılığıyla proje yazma ve danışmanlık hizmetlerinin devam ettirilmesine, Girişimci öğrencilere yönelik Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’ dan alınacak destekle proje yazma eğitimlerinin başlatılması konusunda çalışmaların yapılması.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam