DEVLET HASTANESİ BİTTİ BİTECEK

DEVLET HASTANESİ BİTTİ BİTECEK

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından, Bilecik’e her türlü imkana sahip modern bir sağlık tesisi daha kazandıracak, 250 yatak kapasiteli Merkez Devlet Hastanesi yapımında son aşamaya gelindiğinin duyurusu yapıldı.

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Bilecik, sağlık yatırımlarında güçleniyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün yaptırdığı 250 yatak kapasiteli Merkez Devlet Hastanesi’nin yapımında sona yaklaşıldı. Son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılan hastaneyle Bilecik’te nitelikli yatak sayısı artacak, hizmet kalitesi yükselecek. Yeni devlet hastanesi tamamlandığında her branştan 106 poliklinik, 9 ameliyathane, 39 yataklı yoğun bakım ünitesi ile hizmet verecek. Acil serviste 4 poliklinik planlanırken, 25 adet acil müşahade yatağı bulunacak. Diyaliz ünitesinde ise 18 yatak yer alacak.”

Öte yandan geçtiğimiz Ocak ayında yapımına devam edilen Yeni Devlet Hastanesi hakkında konuşan Milletvekili Selim Yağcı; “Normal şartlarda hastaneyi yılbaşı öncesinde bitirmeyi planlıyorduk. Fakat müteahhit bazı gecikmeler dolayısıyla 3-4 ay gibi bir ek süre istedi. Muhtemelen herhangi bir aksaklık olmazsa Nisan ayı içerisinde, mesela 23 Nisan gibi özel bir günde açılışı gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun dışında Bozüyük Hastenemizin de çalışmaları rutin bir şekilde devam ediyor. Lojistik ile ilgili olarak ihalelerini takip ediyoruz” demişti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam