DEVLET HASTANESİNDE AKUPUNKTUR TEDAVİSİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

DEVLET HASTANESİNDE AKUPUNKTUR TEDAVİSİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

Migren ve ağrı tedavisi, hipertansiyonsigara bırakmadepresyon ve uykusuzluk gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılabilen bir yöntem olan “Akupunktur” tedavisi Bilecik Devlet Hastanesi’nde uygulanmaya başlandı.

Fizik Tedavi Uzmanı Doktor Aysel Çınar Sayhan’ın, Bilecik Devlet Hastanesi’nde oluşturulan Akupunktur Polikiniği’nde hizmet vereceği “Akupunktur” tedavisinde, Bilecik halkının baş ağrısı, migren, kas iskelet sistemi ağrıları, sindirim sistemi rahatsızlıkları, anksiyete, uyku bozukluğu, kronik solunum yolu rahatsızlıkları, alerjiler, adet düzensizlikleri, sebebi bilinmeyen kısırlık, sigara bırakma ve zayıflama gibi sağlık sorunları tedavi edilecek.

“Asla asıl tedaviye alternatif değildir.”

Yapılacak tedavi hakkında bilgi veren Doktor Aysel Çınar Sayhan,  Akupunktur’un tamamlayıcı bir tıp yöntemi olduğunu ve asla asıl tedaviye alternatif olmadığını vurgulayarak, “Akupunktur cilt üzerindeki belli noktalara çok ince iğneler batırılarak o noktaların uyarılmasına dayanan geleneksel bir tıp yöntemidir. Noktanın uyarılması ile vücutta farklı mekanizmalar tetiklenebilir. Örneğin obezitede beyindeki açlık merkezinin baskılanması gerçekleşebilir ya da ağrı tedavisinde ağrıya karşı etkili maddelerin vücuttaki düzeyi artabilir. İğneler ciltte yaklaşık olarak 20-30 dk kalır. Gerekirse kalıcı akupunktur iğnesi de takılabilir. Kalıcı iğneler kulakta 7-10 gün kalıp sonrasında çıkarılan iğnelerdir” ifadelerini aktardı.

Müracaat için Devlet Hastanesi tarafından, “Müracaat: Poliklinik Binası 2. Kat – Fizik Tedavi Sekreterliği 0228 212 10 36 (Dahili 6344)/ Bilecik Devlet Hastanesi” bilgisi paylaşıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam