“Dijital Tarım Pazarı” Eğitimleri Sürüyor

“Dijital Tarım Pazarı” Eğitimleri Sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Üreticiler ile Alıcıların dijital ortamda buluşturup değer fiyatından alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla kurulan Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) eğitimleri devam ediyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından toplantı salonunda İlçe Müdürlüklerinden gelen ve DİTAP projesiyle ilgili görevlendirilen personellere bilgilendirme toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda DİTAP projesine nasıl kayıt olunduğu, doğrudan satış, ürünlerini alımı ve sistemin kullanımı hakkında bilgiler verildi.

Ayrıca İl ve İlçelerin köy kahvehanelerinde üreticilere, İl-ilçe Pazarlarında ve Tarım ürünleri pazarlayan esnaflara mahallinde DİTAP projesi hakkında bilgilendirme ve eğitim toplantıları yapılmakta olup, kayıt olmak isteyen üreticilere ve alıcılara Tarım İl- ilçe Müdürlük personelleri tarafından yardımcı olunmaktadır.

Çiftçi kayıt sistemine güncel kayıtlı ve e-devlet şifresi olan üreticilere satıcı olarak DİTAP sistemine kayıt olabilirler. MERSİS ve ESPİS sistemlerine kayıtlı olan Tüccarlarda Alıcı olarak DİTAP sistemine kayıt olabilirler.

Bununla beraber DİTAP projesi hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı bilgilendirme amacıyla oluşturduğu ALO 180 TİMER danışma hattından üretici ve alıcı bilgi alabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam