Dikenli Boğaz’ın Yapımına Başlandı

Dikenli Boğaz’ın Yapımına Başlandı

 

Toplantıda sunum yapan Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcıoğlu Dikenli Boğaz yoluyla ilgili şunları söyledi:

“Geçen sene bu yolumuzu feshetmiştik. Yeniden ihalesini yaptık. Bu gün (4 Nisan 2013)  itibariyle müteahhit firma çalışmalara başladı.

Burada şu anda kuruluş aşamasında Gölpazarı Belediye Başkanımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Gerçekten bize çok yardımcı oldular. Ayrıca burada ön kısmında Telekom’un direkleri vardı. İkili kurum olarak koordinasyonlu şekilde bu Telekom direklerini kaldırmıştık. Ancak bu sene ihalemizi biraz daha büyüttük. Geçen sene 7 kilometreydi. Ama bu sene bunu başlangıçta ve sonunda rampalar aşağı inecek şekilde şeker pancarlarının olduğu kesim var. Oraya kadar indirdik. Yaklaşık 13 kilometrelik bir kesim oldu. Bu ilave yaklaşık 4-5 güne kadar inince burada Telekom’un birkaç direği vardı bu konuda yine yardımcı olacaklarına inanıyoruz. Artı kamulaştırma çalışmaları da devam ediyor şu anda. Kamulaştırma çalışmalarında da yerelden yardım istiyoruz.”

 

Teşekkür Ederiz

 

CHP Gölpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz da çalışmalar için teşekkür etti ve şöyle konuştu:

“Yeni ihale pozisyonuyla beraber çalışma var teşekkür ederiz. Fakat Gölpazarı yolu artık Taraklı yoluyla birleşme pozisyonunda, Yenipazar yolu yapılacak. Yeni yapılan yolun devamı büyük bir yol kavşağına kadar var. Yol kavşağından öbür tarafta 3 kilometrelik bir mesafe var. Yine pancar kantarına kadar gelineceğini tahmin ediyoruz. Oradan da buraya 5 kilometre var ve Karayollarının kolayca yapabileceği düz bir arazi artık orada hiçbir engel yok. Yani yapılmışken bu sene Yenipazar yoluyla komple yapılsın bizde kurtulalım sizde kurtulun. Çok uzun sürdü. Çok az bir mesafe kaldı. Bu mesafe bir dahaki döneme aktarılırsa yarım kalacak.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam