DİNDAR PASAJI MESCİDİ İBADETE AÇILDI

DİNDAR PASAJI MESCİDİ İBADETE AÇILDI

Cuma namazı öncesinde, İl Müftü Yardımcısı ve Vekili Özdemir Taş, Dindar Mescidinin İmam Hatibi Mesut Karabıyık, Recep Dindar, Ali Osman Dindar, Sadık Dindar, Salih Dindar ve vatandaşların katılımıyla mescidin açılışı yapıldı.

“Bu müessese, yaşadığımız sürece dünyada hayır yapmış gibi sevabı devam etmekte”

Açılışta konuşan İl Müftü Yardımcısı ve Vekili Özdemir Taş, “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a iman eden, namazına devam eden, zekâtını veren ve Allah’tan başkasından korkmayanlar imar ederler. Gerçek manada doğru yola ulaşanlar onlardır. Allah’ın resulü, kâinatın efendisi buyuruyor ki; ‘kim Allah’ın rızası için dünyada Müslümanların ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirmesi için bir camii inşa ederse, Allah ona yarın cennete vardığında bir köşk inşa edecektir.’ Allah’ın rahmetine kavuşan büyüklerimizi, hayırsever insanlarımızı her zaman hayırla yâd ediyoruz. Bildiğiniz gibi Mehmet Ali Dindar, bizim hacı ağabeyimiz ve büyüğümüz. Allah kendisine rahmet eylesin. Makamı cennet olsun. Bu müessese, yaşadığımız sürece dünyada hayır yapmış gibi sevabı devam etmekte.

“Ne mutlu insan ki çocuklarını, babalarının arkasından böyle bir mirasın devam için ellerinden gelen gayretleri esirgemediler”

Ne bahtiyar, ne mutlu insan ki çocuklarını, babalarının arkasından böyle bir mirasın devam için ellerinden gelen gayretleri esirgemediler. Zaman zaman müftülüğümüze gelerek diyalog halinde oldular. Gerçek mana da bu Cuma gününde böyle güzel bir mekânda bizi buluşturdular. Allah’ın resulü buyuruyor ki; ‘Öldükten sonra amel defteri kapanır, üç kişi müstesna. Onlardan bir sadaka-ı cariye’ Bu sadaka-ı cariye, camidir, okuldur, hastanedir, çeşmedir ve benzeri herkesin istifade edebileceği eserlerdir.

Mehmet Ali kardeşimizin amel defteri devam ediyor. Bir de ne mutlu ki, arkadaki çocukları da geriye bıraktıktan sonra bütün maddi ve manevi imkânlarını esirgemediler. Allah onlara da hayırlı ömür ve hayırlı çocuk ihsan eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle bu mabedimizi milletimize, memleketimize, ülkemize ve Bilecik’te oturan kardeşlerimize güzel hizmetler vermesini Allah nasip eylesin, Bu gibi hayır sahibi insanların sayısını arttırsın.” dedi.

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam