DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ’A BİLECİKLİ STK’LARDAN DESTEK

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ’A BİLECİKLİ STK’LARDAN DESTEK

Ramazan ayının ilk Cuma Hutbesin’de tüm insanlığa çağrıda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın ifadeleri nedeniyle, Ankara Barosu tarafından hedef seçilmesi üzerine Başkan Erbaş’a Bilecik’li Sivil Toplum Kuruluşları’ndan destek geldi.

Bilecik Şeyh Edebali Kur’an’a Gönül Verenler Derneği Kurucu Başkanı Musa Demirbağ ve Memur Sen Bilecik İl Temsilcisi Sağlık Sen Bilecik Şube Başkanı Süleyman Akyıldız, sosyal medya üzerinden yayımladıkları mesajlar ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yanında olduklarını ifade ettiler.

“Bunu yapmasından daha doğru ve doğal bir şey söz konusu değildir”

Bilecik Şeyh Edebali Kur’an’a Gönül Verenler Derneği Kurucu Başkanı Musa Demirbağ, yaptığı açıklamda, “Diyanet işlerinin asli vazifesi olan kuranın hükümlerini bütün insanlığa haasseten Müslümanlara tebliğ ve İrşad etmesidir” diyerek, “Bunu yapmasından daha doğru ve doğal bir şey söz konusu değildir. Bu vazifesini yerine getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr Ali Erbaş’ı destekliyoruz. Her zaman kim ne der korkusu olmadan, el âlem ne der değil, el âlim ne der diye hareket etmek lazım. El âlim=her şeyi bilen. Allah C.C. nün isimlerinden” ifadelerine yer verdi.

“Prof. Dr. Ali Erbaş, fikrini değil, Kur’an-ı Kerim’in hükmünü hatırlatıyor”

Memur Sen Bilecik İl Temsilcisi Sağlık Sen Bilecik Şube Başkanı Süleyman Akyıldız ise yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkanı Prof Dr Ali Erbaş’ın yanında olduğunu ifade ederek; “hocamız okuduğu Cuma hutbesinde fikrini değil, Allahın hükmünü hatırlatarak; “Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir.” diyerek Ayet ve hadislerden bazılarını okuması bazı güruhları rahatsız etmiş olacak ki Diyanet İşleri Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar. Fikrini değil, Kur’an-ı Kerim’in hükmünü söylediği için Diyanet İşleri Başkanını hedef alanlar bilmeli ki; Ali Erbaş yalnız değildir. Küreselcilerin insanlık üzerindeki projesinin, finanse ettikleri kirli mühendisliğin karşısında, eşref-i mahlukat için Diyanet İşleri Başkanımız Prof Dr Ali Erbaş ‘ın yanındayız. Hakikatleri dile getiren Başkanımızın yanınızdayız. Yanında olmaya da devam edeceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam