DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NDA YENİ BİR SENDİKA

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NDA YENİ BİR SENDİKA

Diyanet Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Sevdim, Bilecik’te teşkilatlanan Diyanet Bir Sen ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Diyanet Bir Sen’in; mazlumların yanında, çaresizlere çare olan, sorunlara çözüm üreten bir sendika olduğunu belirten Sevdim, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Diyanet Bir-Sen güçlü kadrosuyla ciddi projeleriyle beklenen bir sendika, Camiamıza Milletimize hayırlı hizmetlere imza atan Diyanet Bir-Sen birliğimizin ve beraberliğimizin teminatı, hakkaniyet ve liyakatin teminatıdır. Teşkilatımızın tek ümidi Diyanet Bir-Sen siyaset ve vesayeti reddeden tek sendika. Uzlaşma istişare çözüm arayışları adalet, liyakat ve hakkaniyeti önceliği yapan, mazlumların yanında, çaresizlere çare olan, sorunlara çözüm üreten sendika olarak “Diyanet Bir-Sen”

Diyanet Bir-Sen olarak anlayışımızın merkezini söylem ile birlikte eylem üzerine kuruyoruz. Mevzuatı adeta bir avukat edasıyla inceler, haklılığımız ve konunun doğruluğundan emin olduğumuz zaman, söylemle eylemi bir vücut gibi kabul eder ve ona göre tavrımızı belirleriz.

Diyanet Bir-Sen olarak bunları kavramış bir teşkilatla, zaman kaybetmeden geçmişe takılıp kalanlardan değil ileriye bakıp hedeflerimiz için proje yapar önümüze engel çıkartanlarla da amansız mücadelemizi yaparız.

Teşkilat mensuplarımızın sosyal, ekonomik, eğitim, atama, nakil, terfi ve hizmet konusunda, adalet ve hakkaniyet, liyakat esaslarına uygun bir şekilde yönetilmesi hedefimizdir.

Diyanet Bir-Sen bugün yetkili olmasa da etkili, çözüm üreten, sorun çözen ve sonuç alan bir sendika.

Diyanet Bir-Sen, Başkanlığımızda, taşrada, Kur’an Kurslarında, Eğitim Merkezlerinde, kurumumuzun her kademesinde her mekânında ciddi çalışmalar yapma mücadele ve ruhuyla hedeflerini büyüterek sonuca kilitlenmiş teşkilatımızın gür sesi olan bir sendika.

İlimizde kısa sürede teşkilatlanan sendikamızın Vatanımıza, Milletimize ve tüm teşkilat mensuplarımıza hayırlı olmasını diler, destek ve dualarını beklerim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam