DODURGA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

DODURGA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

Beldede düzenlenen törene, Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz, Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı ve hastane personeli ile vatandaşlar katıldı.

Vali Nayir, burada yaptığı konuşmada, sağlık gibi önemli bir hizmetin en iyi binalarda verilmesi, en uygun mekanların tahsis edilmesi gerektiğine kimsenin şüphesinin bulunmadığını ifade ederek, "Dodurga beldesine yapılan sağlık merkezimiz sa"dece buraya değil, beraberinde 13 yerleşim yerine hizmet verecek. Toplamda 3 bin 200 vatandaşımız buradan istifade edecek. 7'den 70'e bütün insanımızın günün 24 saati ihtiyaç duyacağı bir hizmeti en güzel ortamda vermek için devletimiz seferber olmuş. Bu tür açılışlarda bulunmak yöneticiler olarak bizleri mutlu ediyor. Sizlerin de bu ilgisini görmek ayrıca mutlu ediyor" dedi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Poyraz da her şeyin başı sağlığı lafta bırakmamak gerektiğini ve hizmete dönüştürmek gerektiğini belirterek, "Bilecik'te geçtiğimiz son 10 yıllık dönem zarfında sağlık alanında ciddi alt yapı yatırımları yapıldı. İnşaat halinde ve yarım olan hastanelerimiz tamamlandı. Bilecik'imiz de, inşallah kamulaştırma problemi çözüldüğünde çalışmalara başlayacağız. Bizim niyetimiz daha modern, vatandaşımıza kaliteli bir sağlık hizmet sunmak" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Yılmaz ise ülkede sunulan sağlık hizmetlerinin, her geçen gün son teknoloji kullanımı, alt yapı gelişimi, insan gücü kapasitesi ve niteliği anlamında gelişmiş batı ülkelerini aratmayacak şekilde hatta örnek olacak şekilde geliştiğini vurgulayarak, "Bilecik'te nitelikli sağlık kadroları, bilim ve teknolojinin tıp alanında baş döndüren gelişmeleri, sağlık hizmetini insanlara kolay, erişebilir ve etkili bir şekilde sunmamızı sağlamıştır. Sağlık Bakanlığımızın sağlıkta dönüşüm politikaları çerçevesinde birçok ilde olduğu gibi ilimizde de yatırımlar devam etmektedir" dedi.  

Konuşmaların ardından Vali Nayir, Milletvekili Poyraz ve beraberindekiler Dodurga Aile Sağlı Merkezinin açılışını yaparak, yetkilerden bilgi aldı. (Bilecik Valiliği)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç