DOĞALGAZA DÖNMEZ AYARI

DOĞALGAZA DÖNMEZ AYARI

5 Yıl önce dağıtım ağına alınan ancak yatırım faaliyetlerine başlanamayan Gölpazarı doğalgaz hattı döşenmeye başlandı.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı, hemşehrimiz Fatih Dönmez yıllardır bir türlü yatırımı başlatılamayan Gölpazarı doğalgaz hattının başlaması için geçen ay memleketine gelerek müjdeyi vermişti.3 etap olarak planlanan Gölpazarı doğalgaz hattının yapım işlerinin 1.ve 2.etaplarına iki farklı müteahhit aynı anda başladı. Vezirhan – Gölpazarı arasında bulunan 25 km ana iletim hattına Yitaş İnş.Ltd.Şti tarafından başlandı.Aynı anda 2. etap olan 18 km Gölpazarı şehir merkezi doğalgaz dağıtım hattına da Gölpazarı Belediyesi işbirliği ile AK-YIL Doğalgaz İnş. Nak. Gıda.tic ve San. Ltd.Şti tarafından başlandı. 2016 yılı içerisinde tamamlanacak olan etaplar bittiğinde Gölpazarı doğalgaza kavuşacak.12 km’den oluşan 3. etap doğalgaz hattı da 2017 de bittiğinde Gölpazarı’nın bütün noktalarına doğalgaz ulaşmış olacak.

DÖNMEZ;”BENİM YOLUM HEP BİLECİK’TEN ALDIĞIM ENERJİYLE AYDINLANIYOR.”

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı, hemşehrimiz Fatih Dönmez sık sık Bilecikli yöneticilerle bir araya geldiğini, zaman zaman da Bilecik’i ziyaret ederek yerinde tespitlerde bulunduğunu ve çok sevdiği hemşehrileri ile buluştuğunu belirterek: “Kısa süre içerisinde yıllardan beri çözülemeyen Bilecik’in özellikle enerji ve diğer problemlerini el birliği ile çözeceğiz. Doğalgaz, elektrik, maden konularında çok hızlı mesafe kat edeceğimize inanıyorum. Bilecik’ten de bize, uygulanabilecek projeler geldiği zaman inşallah bunların takipçisi olacağım. Benim yolum hep Bilecik’ten aldığım enerjiyle aydınlanmıştır.”dedi.

KAZICI:”AYNI ANDA İÇME SUYU VE KANALİZASYONU DA TAMAMLIYORUZ.”

Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı: “Özellikle müsteşarımız Fatih Dönmez’e, Gölpazarı halkına ve bu hizmetler için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.18 Km den oluşacak doğalgaz hattı inşallah Kasım sonunda bitecek. Aynı anda şehir şebeke suyu ve kanalizasyon hattını da döşüyoruz. Bunlar yaklaşık 15 Milyon TL, 3 Milyon TL tutarında atık su arıtma tesisini de %90 oranında tamamladık. Projenin içinde olan yeni kuyu ve kaynak çalışmalarımız da tamamlanıyor. 2017 Yılında inşallah kaldırım ve çevre düzenleme işlerine başlayacağız. Alt yapı sorunu çözülmüş pırıl pırıl bir Gölpazarı için vatandaşlarımızdan biraz daha sabır bekliyorum.” Dedi

Öte yandan 2. etap olan 18 km Gölpazarı şehir merkezi doğalgaz dağıtım hattını yapacak olan AK-YIL Doğalgaz İnş. Nak. Gıda. Tic ve San. Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Yıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yapmış olduğumuz çalışmada şuan hiçbir problem yok. İşi hızlı ve sağlıklı bir şekilde belirtilen tarihte Gölpazarlılara teslim edeceğiz.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam