• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DOKTOR TOPAL, PANDEMİ SÜRECİNDE YAŞADIKLARINI ANLATTI

DOKTOR TOPAL, PANDEMİ SÜRECİNDE YAŞADIKLARINI ANLATTI

Bilecik Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Gül Sena Topal, sağlık çalışanları olarak Koronavirüs ile mücadelede yaşadıkları sıkıntıları anlatırken, vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarılarında bulundu. Dahiliye Uzmanı Gül Sena Topal, hastaneye Covid-19 şüphesi ile gelen her hastayı titiz bir şekilde muayene ettiklerini söylerken, her birimde çalışan diğer sağlık personelinin de ayrı ayrı giyim ve kuşanmalarına dikkat ettiklerini belirtti. Kendilerini bu noktada Covid-19’dan korumak için gösterdikleri çabayı en ince ayrıntısına kadar anlatan Topal, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Biz hastanemizde her gün gerek Pandemi Polikliniğinde, gerek acillerde onlarca Covid-19 olabilecek hasta değerlendiriyoruz. Bu hastalar her geldiği birimde, oradaki sağlık çalışanları arkadaşlar tarafından büyük bir özenle değerlendiriliyor. Her defasında her gören arkadaş vakaları pozitif olarak düşündüğü için gerekli önlemleri alarak maskesini, gözlüğünü, önlüğünü giyerek karşılamak durumunda. Bu hastalar kan alırken yine oradaki birimdeki arkadaşlar yine bu şekilde giyiniyor. Röntgene gidiyor, tomografiye gidiyor hastalarımız. Her birimde, her gören arkadaş bu şekilde hastalara müdahale etmek durumunda ve daha sonra hastalar değerlendirildikten sonra bu birimler titizlikle temizleniyor.

Hastalığın her aşamasında biz bu zorlukları tekrar tekrar yaşıyoruz. Hastaları takip ederken öncelikle bizim giyinme aşamamız var kat kat giyiniyoruz. Her biri emek, her biri vakit ve zorluk anlamına geliyor. Her hastamıza biz bu şekilde müdahale etmek durumundayız.

“Arkadaşlarımız ve akrabalarımız ile görüşmüyoruz”

Bunun yanı sıra hastaneden çıktıktan sonra bir süre arkadaşlarımızla, akrabalarımızla görüşmüyoruz. ‘Bizde acaba Covid olduk mu? Taşıyıcı olabilir miyiz?’ diye şüpheleniyor ve bir nevi kendimizi karantinaya alıyoruz. Siz lütfen evde kalın, lütfen kurallara uyalım bu hastalığı birlikte yenelim. Bunun en önemlisi mesafe, maske ve hijyen olmazsa olmaz. Hastalığı hep beraber yenelim ve artık normal günlerimize eski günlerimize dönelim.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam