DÖRT – ALTI YAŞ GRUBU DEDEOĞLU CAMİİ KUR’AN KURSU AÇILDI

DÖRT – ALTI YAŞ GRUBU DEDEOĞLU CAMİİ KUR’AN KURSU AÇILDI

Kur’an Kursu açılışına Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü azmi Özcan, İl Vali Yardımcısı Mustafa Güney Mustafa Güney, İl Müftü Yardımcıları ve vatandaşlar katıldı.


İl Müftüsü Necati Akkuş açılış öncesi yaptığı konuşmada; “Bugün Dedeoğlu Kur’an Kursumuzun 4-6 Yaş Grubu sınıfını açma fırsatını veren Cenab-ı Hakka hamdederek sözlerime başlıyorum. Geçen sene pilot bölge olarak, Diyanet İşleri Başkanlığımızın Kur’an Kursları mevzuatına göre Vezirhan’da ilkini açmıştık. Bugün ikincisi Dedeoğlu’nda nasip oldu. Allah nasip ederse üçüncüsünü Bayırköy’de açacağız. Dördüncüsü İstasyon’da, beşincisi Toki’de hazırlanıyor şuanda. Rabbim nasip ederse kısa zamanda onları da hizmete sunmuş olacağız.
Gayemiz istikbalimizin teminatı olan gençlerimizin şahsiyetlerini bulmaya başladığı dönemde onları Kerim kitabımız olan Kur’an ile tanıştırmak, milli-manevi değerlerimizi, kültürel değerlerimizi, onlarla paylaşmak ve vatana, millete, anne ve babalarına, bütün insanlığa hayırlı evlatlar olarak yetişmeleri gayreti içerisinde olmaktır.”dedi.

İl Müftüsü Necati Akkuş’un konuşmasından sonra kurdele kesilerek 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu aıçılışı gerçekleştirildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam