Doyuk “En büyük sorunumuz antrenör sıkıntısı”

Doyuk “En büyük sorunumuz antrenör sıkıntısı”

“Hedefimiz 13 bin lisanslı sporcu yetiştirmek”

Doyuk, yaptığı açıklamanın devamında ise  Bilecik’teki gençlik ve spor faaliyetleri anlamında iyi bir ivme yakaladıklarını belirtti. Geçen yaz itibariyle 4 bin küsür çocuğu spor branşlarına kaydettiklerini ifade eden Doyuk, “ Okul sonu ve sezon sonu olması dolayısıyla antrenörlerimizi okullara yönlendirdik. Bir hafta kadar önce okullar kapanmadan tekrar yaz spor okulları kayıtlarını başlattık. Bu takriben bir altı ay daha sürecek. Aynı zamanda hem çalışma sürecek hem de kayıt sürecek. İnşallah hedefimiz yine 4 binleri, 5 binleri bulmak. Lisanslı sporcu sayısı olarak da bir hayli yükseğiz. 11 bin küsurlarda sayımız ama hedefimiz il genelinde 13 bin lisanslı sporcuya ulaşmak.” dedi.

“ En büyük sorunumuz antrenör sıkıntısı”

Müdürlük olarak en çok antrenör sayısının az olmasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirten Doyuk, “ Her branşın bir eğitimcisi olması lazım. İlimizin küçük olması itibariyle ve de Beden Eğitimi Spor Yüksek okulu olmaması itibariyle de antrenör sıkıntısı çekiyoruz. Biz şu anda 16 branşta spor yapıyoruz ama federasyon branşları bir hayli fazla. Biz bunun ancak yarısını yapabiliyoruz. Çeşitli branşlarda antrenörlerimiz olsa elbette ki çıtayı daha da yükseltiriz, çocuklarımızın hepsini çeşitli branşlarda yönlendirmiş oluruz. Tabi ki bu da kâfi gelmiyor, 16 tane branşla hareket etmek az geliyor. Antrenörlerimizi çeşitli illerden getiriyoruz, bu antrenörlere de vermiş olduğumuz ücretler yeterli gelmiyor. Yeterli gelmediği için de burada durmak istemiyor. Kadrolu da alamıyorsunuz. Antrenör sıkıntısını da da inşallah çözeceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Tesis yönünden çok fazla sıkıntı yaşamadıklarını sözlerine ekleyen Doyuk, geçici olarak yeni bir salon oluşturulduğunu ve yapılması planlanan havuzla da beraber 7 den 70’e herkes için yüzme kursu düşündüklerini ve yüzme sporunda da çitayı yükseltmeyi düşündüklerini belirtti.

Doyuk sözlerinin devamında ise şu ifadeleri kaydetti:

“Tesisler yönünden ve biraz da malzeme yönünden bazen sıkıntı çekiyoruz. Bu hususta kendi imkânlarımızla malzeme tedarik ediyoruz. İl Özel İdaresi katkısını arkamızda görüyoruz. Milli eğitimle bağlantılarımız gayet iyi, iç içe gidiyoruz. Çocuklar olarak potansiyel onlarda çalıştırmak konusu bize geliyor.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam