DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

VALİ NAYİR “ ÇEVREMİZ BİZE MİRAS DEĞİL, EMANETTİR”

Dünya Çevre Günü kutlama programı Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

ÇEVRE1

Kutlama törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

ÇEVRE2

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çelengi konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın devamında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi.

ÇEVRE3

Çevre bilincinin önemine vurgu yaparak, çevreyi korumanın gerekliliğinin altını çizen Vali Ahmet Hamdi Nayir konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

ÇEVRE4

“Bizler için çok önemli olan çevre bilincini artırmaya yönelik faaliyetlerin yapıldığı bir çevre gününde daha bir aradayız. Yüce yaratıcımızın bize ikram etmiş olduğu nimetlerin başında kuruluşta temiz olan bir çevre gelmektedir. Yüce yaratıcımız her şeyiyle temiz bir havası yaratılışta temiz olan bir suyu, insan eli değmediği müddetçe temiz olan toprağı, ormanı bize en büyük lütuf olarak vermiştir. Ama zaman içerisinde biz insanoğlunun hatalı kullanımıyla hem havada, hem suda hem toprakta bozulmalar meydana gelmiş, çevredeki temizliğimiz kaybolmaya başlamıştır. Bu da hem sağlığımızı, hem de geleceğimizi büyük ölçüde tehdit etmektedir. Çevre haftaları dolayısıyla çevre bilincini geliştirip, bize emanet olan geçmişlerimizden miras değil gelecek nesillerden emanet aldığımız çevreyle ilgili yapılacak çalışmaları yediden yetmişe bütün millet fertlerine, bütün vatandaşlarımıza anlatmak için çevre günlerimizi ve çevre haftalarımızı birer fırsat olarak biliyoruz. Biz inanıyoruz ki yeni yetişen gençlik bunun farkında olacak, çevrenin önemini bilecek, bu emanete de hıyanet etmeyerek en güzel şekilde kullanıp, gelecek nesillere bunu temiz bir şekilde devretme gayreti içerisinde olacaktır. Bu hafta dolayısıyla faaliyetlerin düzenleyen başta müdürlüğümüze ve destek veren belediyelerimize, bu törende bizleri bırakmayan kamu kurum ve kuruluşlarına ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

ÇEVRE5

AKAT’TAN FAALİYET RAPORU

Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Akat ise son 2 yılda yapılan faaliyetlerin özetlerini aktardı. Akat şöyle konuştu.:

“Müdürlük olarakyaklaşık 22 tane mühendis, toplamda 53 personel ve 8 ayrı şubeyle hizmet vermekteyiz. Bunlardan son 2 yılda yapılan bazı hizmetlerimizden bahsetmek istiyorum. Proje ve Yapım Şube Müdürlüğü olarak 720 adet faaliyet hazırladık. 350 adet teknik rapor, kooperatiflerde 3-4 adet genel kurul düzenledik. İmar ve Planlama Şube Müdürlüğü olarak kenar çizgileri yaptık, Tabiat Koruma Şube Müdürlüğü olarak 8 adet anıt ağacımızı tespit ettik. Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü olarak 270 adet criskli bina onayı verdik. Bilecik olarak riskli bina sayımızı 335’e yükselttik. Türkiye’de ilk 25’e girmeyi başardık. Bu kapsamda 180 kişiye yakın 1 buçuk milyon TL karşılıksız kira yardımında bulunduk. 40 kişiye de bankalardan kullandıkları kredi verdiğimiz yaklaşık 4 milyon TL’lik kredide faiz desteğinde bulunduk. Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürlüğü olarak 425 adet denetim gerçekleştidik. Ayrıca Milli Eğitim Bkanalığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile imzaladığımız protokol neticesinde ilimizdeki bütün inşaat ustalarını eğitime alıyoruz. Başvuruları il müdürlüğümüzde başlamıştır.”

Çevre andının izci grubu tarafından okunması ödül töreni ve ikram yapılmasının ardından program sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Sn Yetkililere çevre günü etkinliği için tşk ediyoruz,
  Sn F.Poyraz’ın köyü Kandilli’nin yanına kurulan çimento-kalker fabrikasının tehditi altında sahipsiz kalmıştır.Fabrika inönü sınırlarında ama en büyük zararını kandilli köyüne verecek,THK muna verecek.
  Sn Kamu yönetcilerimizden yeni-eski vekillerimizden siyasilerimizden belediye başkanlarımızdan Bilecik
  ilimizin son kalesine Kandilli’ye sahip çıkmamaları Kandilli-Kovalıca-Karaağaç ve bölgenin heba olmasına sebep olacaktır.
  Dünya çevre günü nedeniyle aşağıdaki bilgileri,
  Kamuoyuna arz ediyorum.
  Slm ve syg sunuyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam