DÜNYA YETİMLERİ BİLECİK’TE İFTAR YAPTI

DÜNYA YETİMLERİ BİLECİK’TE İFTAR YAPTI

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın önerisiyle her yıl ramazanın 15. gününde değerlendirilen Dünya Yetimler Günü”nde, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı organizasyonuyla dünyanın farklı bölgelerinden Bilecik’e gelen yetimler, iftarda bir araya geldi.
Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şemsettin Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaş, açlık, kıtlık, hastalık, deprem gibi doğal faaliyetler sonucunda annesiz ve babasız kalan çocukların dünyada çok farklı tehlikelerle karşı karşıya kaldığını söyledi.
Çocukların hayata tutunmalarına yardımcı olmak ve onların her türlü zorluğu karşı ayakları üzerinde durmalarını sağlamak için çaba sarf ettiklerini belirten Yıldırım, şunları kaydetti:
”Vakfımız, her ay düzenli olarak 54 ülkede 90 bin yetim çocuğumuza ve dönemsel olarak 135 ülkede 800 bin çocuğumuza destek veriyor. Ailelerini tamamen kaybeden çocuklarımız için 12 ülkede 36 adet yetimhanemiz bulunuyor. İHH Bilecik olarak ilimizde yetim sponsorluğu kapsamında, 42 çocuğumuza il dışında ise 70 çocuğumuza düzenli olarak destek vermeye çalışıyoruz. Gönüllü bağışçılarımızın sayesinde bir çocuğumuzun yüzünü güldürebilirsek, elinden tutup ona sahip çıkabilirsek ne mutlu bizlere. Ancak şunu da itiraf etmek gerekiyor. Yabancı misyoner kuruluşlar dünyada şu an bizlerden daha çok fazla sayıda yetim çocuklarla ilgileniyor. Islah etmek adına bozgunculuk yapma karakterine sahip olan misyoner kuruluşlar maalesef bu çocuklarımızı her türlü kirli fikir ve emellerine alet edebiliyorlar. Onun için bizlerin bu konuya daha çok eğilmesi ve çalışma yapması gerekiyor. Bir insanı yaşatan tüm insanlığı yaşatmış gibidir diyen yüce bir inancın fertleri olarak bizler; her daim iyilerin yanında ve kötülerin karşısında olmaya devam edeceğiz.”
Özel bir tesiste düzenlenen programa, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk ile siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam