DUYDUKLARIM DOĞRUYSA…

DUYDUKLARIM DOĞRUYSA…

 

Cumhuriyet Halk Partisi bu hareketliliği yaşayan partilerin başını çekiyor bence.Hangi illerde ön seçim,hangi illerde merkez yoklaması yapacağına karar vermeye çalışan CHP genel merkezinin bazı illerde de kontenjan uygulayacağı da gelen bilgiler arasında.

 

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen seçimlerde  olduğu gibi bu seçimlerde de hiç tahmin edilemeyecek bir çok sürpriz isimleri seçilebilecek yerlere aday olarak yazacağı konuşulurken,bu isimlerin kabul etmeleri halinde parti tabanında ne gibi tepkilerin yükseleceği de ayrı bir muamma…

2011 Genel seçimlerinde ATO başkanı Sinan Aygün,eski ANAP’lı Aydın Ayaydın,Eski DoğruYol partili Bakan Turhan Tayan gibi sağ kanatta siyaset yapmış isimleri partiden kazanabilecek yerlerden aday gösteren  Kılıçdaroğlu  bu isimlere önümüzdeki genel seçimlerde ilaveler yaparak bana göre çok büyük sürprizler yapacak.Ak partide Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Ertuğrul Günay’ın yanı sıra A k partiden 2 dönem milletvekilliği yapan Erdal Kalkan’ın,yine Ak partinin kurucuları arasında yer alan Genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş Dengir Mir Mehmet Fırat’ın önümüzdeki seçimlerde CHP’den milletvekili adayı olacakları Ankara kulislerinde dillenmeye başladığı belirtildi.

Öte yandan Büyük Türkiye Partisi (BTP) Genel başkanı Prof.Dr.Haydar Baş ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Eski genel başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşine de CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu tarafından milletvekilliği teklifi götürüldüğü de konuşulanlar arasında.

Anayasa profosörü Süheyl Batum, Emine Ülker Tarhan, Muharrem İnce gibi önemli isimlerin partiden silinip kaybolmalarına neden olan ve büyük olasılıkla bir daha milletvekili adayı gösterilmeyecek bu ve buna benzer isimler haricinde yukarıda saydığım isimlerin CHP gibi partiden aday gösterilecek ihtimaline dahi söyleyecek çok fazla bir söz bulamıyorum.Ama değilmi ki bu genel başkan, Refah partisi genel başkan yardımcılığı yapmış Mehmet Bekaroğlu’nu partiye alıp genel başkan yardımcısı yapan?

CHP’nin ülke genelinde uyguladığı politikalara aklım ermez ama Bilecik için Genel Başkana bir önerim var;

Bilecik’te önümüzdeki seçimlerde milletvekili belirleme yöntemi arayıp durmayın,yok ön seçim miş yok atamaymış,yok kamuoyu araştırmalarıymış vs.vs.

 Hiç uğraşmayın ne kendinizi yorun ne de adayları,sağ partilerde geçmiş yıllarda politika yapmış şimdilerde tiribünlerde oturan bir sürü isimler var.Alın onlardan birini aday gösterin olsun bitsin bu iş!!!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. toka – Valla toka basta bilecik olmak üzere tum ülkeyi sallayacak iddalarda bulunmuş bakalım ilgili kişiler haberi duyunca ne cevap verecekler haber ne tepki alacak merakla bekliyorum

  2. iddialı – sayın toka çok ciddi bir yazı olmuş.sen yazdıysan vardır bi bildiğin senin.yazdığın isimler çok iddialı isimler.eğer doğru çıkarsa bu isimler seni tebrik etmek lazım.

  3. ksdk – kendi kendine yorum atmayı bırakın aynı İPden bu kadar amatör olmayın
    93.89.225.254 ip numarası 3 yorumda da

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam