DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE KOORDİNASYON TOPLANTISI

Düzensiz göçle daha etkin mücadele edilmesi amacıyla Bilecik, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, Kütahya, Sakarya ve Yalova illerinin içinde bulunduğu 10. Bölge Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Bursa’da gerçekleştirildi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya; Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’nın yanı sıra Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kütahya Valisi Ali Çelik, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, illerin İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları, Sahil Güvenlik Grup Komutanları ve İl Göç İdaresi Müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantı Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın açılış konuşması ile devam etti.

Bursa Göç İdaresi Müdürlüğünün yaptığı sunumun ardından düzensiz göç ile mücadele kapsamında iller bazında yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda 10. bölgede yer alan Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, Kütahya, Sakarya ve Yalova il sınırında yaşanan düzensiz göç ve göçmen olaylarının güncel durumu, alınan önlemler, yapılan çalışmalar ile istatistiki bilgiler paylaşılarak, istişareler yapıldı.

Düzensiz göç ile mücadeleye önümüzdeki süreçte kesintisiz devam edileceği her kademede sürdürülen koordinasyon ve iş birliğinin daha da artırılması yönünde kararların alındığı toplantıda, düzensiz göçmen akımı hakkında görüş ve çözüm önerileri görüşüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam