EBA Erişimleri Gençlik Merkezlerinden Sağlanacak

EBA Erişimleri Gençlik Merkezlerinden Sağlanacak

2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında EBA üzerinden gerçekleştirilecek olan online eğitimlere Gençlik Merkezlerimizden erişimin sağlanabilmesi için gerekli çalışmalar tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı için “345 Gençlik Merkezimizi uzaktan eğitim döneminde ‘EBA erişim noktaları’ olarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Gençlerimizin eğitimlerinden geri kalmaması adına elimizdeki bütün imkânları seferber ediyoruz.” açıklamaları üzerine Gençlik Merkezlerinde teknik ve donanımsal ihtiyaçlar giderilerek sınıflar gençlere en iyi şekilde hizmet verilebilmesi amacıyla hazır hale getirildi.

Gençlik Merkezleri 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında gerçekleştirilecek olan online eğitimlerde bilgisayar ve internet erişim sıkıntısı yaşayan öğrencilere ev sahipliği yapacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik Merkezlerinde EBA eğitimi için hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, “Gençlerimiz; maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde Bilecik ve Pazaryeri Gençlik Merkezlerimizde derslerini takip edebilecekler. Pandemi dolayısı ile yaşamış olduğumuz bu zor süreçte Gençlik Merkezlerimizde liderlerimiz ve gönüllü gençlerimizin destekleri ile siperli maske yapımı, Vefa Sosyal Destek Gruplarında görev alma, Gençlik Merkezi faaliyetlerimizi online platformlar üzerinden gerçekleştirmenin yanında, okulların başladığı dönemde EBA eğitim seferberliğiyle de yine gençlerimizin yanındayız” dedi.

Derslerimi Nasıl Takip Edebilrim?

Online derslere internet veya bilgisayar bazlı erişim sorunu yaşayan gençlerin, Gençlik Merkezlerine başvurarak online olarak kayıt olması yeterli olacak. İnavasyon atölyelerinde EBA TV sistemine kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle erişim sağlayarak öğrenciler, evlerindeki huzuru Gençlik Merkezlerinde bulabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam