ECZACILAR ODASI’NDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ

ECZACILAR ODASI’NDA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ

9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası Yönetim Kurulunun 17 Mart 2015 tarihiyle yaptığı görev değişikliği ile; Bilecik İl Temsilcisi Ecz.Dolunay Seval Taşkın olurken, Temsilci Yardımcıları Ecz.Zübeyde Eken Akarkarasu  ve Yusuf Necati Ünsal, Denetçi Eczacı ise Ecz.M.Erkan Beler şeklinde oldu.

Eczacılar Odası Bilecik temsilciliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

“Türkiye genelinde 54 eczacı odası, eczacı odasının olmadığı Bilecik gibi illerde temsilcilikler bulunmaktadır.Örgütümüz,30 binden fazla eczacıya hizmet vermektedir.1956 senesinden bu yana faaliyet gösteren Türk Eczacılar Birliği (TEB) eczacıların faaliyetlerini kolaylaştırmak,meslek dayanışmasının önemine vurgu yapmak,eczacıların genel amaçlarına uygun olarak gelişmesini sağlayarak meslek disiplini ve ahlakını korumak üzere çalışmalar yürütmektedir.

Her meslek grubu için doğru örgütlenme modelleri büyük önem taşımaktadır. Biz eczacıların mesleki örgütlenmesi TEB ,merkez heyeti,bölge eczacı odaları ve temsilcilik sistemleriyle bir bütündür.Bizim örgütümüz Türk Eczacılar Birliğinin;temeli haklılık,suyu güven,harcı emek,tuğlaları çalışkanlık,taşıyıcıları dürüstlük,dekorasyonu cesaret,çatısı özgürlüktür.Meslek grubu olarak bizim düsturumuz budur.

Yine her meslek grubunda olduğu gibi bizim meslek grubumuzun da aşılması gereken bazı sorunları var.2005 yılından beri yaşananlar eczanelere ağır hasar vermiştir ve sürecin devam ettiği bilinmektedir. Yaşanılan kırılmaları en iyi meslektaşlarımız bilirler. Bugünümüz ve geleceğimiz için radikal çözümlerin ve bir duruşun arayışı içerisindeyiz.

Biz de Bilecik’te üyelerimizin güç birliğini ve dayanışmasını sağlamaya ,ortak sorunlarımıza radikal ve ortak çözümler bulmaya çalışacağız.Eğitimli ve medeni insanlar olarak var olan sorunlarımızı konuşarak gerekiyorsa tartışarak çözebiliriz.Bugünü çözebilirsek mesleki geleceğimize emin adımlarla yürüyebiliriz.Söylemlerle uygulamaların aynı olması,niyetlerin samimi olması meslek içi sorunların çözümü için yeterlidir.

Eczacılık andımızdaki yeminimize bağlı kalarak görev anlayışımızı sürdüreceğiz. Bizler,şahsi kimliklerimizden sıyrılarak  mesleki duruşumuzu ön plana çıkaracağız.

Atama ile gelmiş olduğumuz bu makama uygun görülmenin, meslektaşlarımızın önerisi olmanın onurunu yaşıyoruz.Tüm Meslektaşlarımıza Teşekkür eder Büyük Önder ATATÜRK’ün kurmuş olduğu bu  güzide ülkenin güzel insanlarına sağlıklı günler dileriz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam