EDEBALİ ETÜT MERKEZİ AÇILDI

EDEBALİ ETÜT MERKEZİ AÇILDI

İlimizde eğitime katkıda bulunmak, öğrencilerin başarılarını artırmak amacıyla kurulan Edebali Etüt Merkezi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

4

Arz Birlik İş Merkezi’ndeki açılış törenine Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun, bazı daire müdürleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Tören öncesi konuşan Edebali Etüt Merkezi Kurucusu Saadet Güzel iyi hizmet vermelerinin en büyük gayeleri olduğunu belirterek şunları ifade etti:

5

“İyi hizmet vermek en büyük gayemizdir”

 “Kurumumuz eğitime katkıda bulunmak, öğrencilerin başarılarını artırmak, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda öğrencilerin ev ödevlerine, derslerine yardımcı olmak için kuruldu. İyi hizmet vermek en büyük gayemizdir. Belirli derslere yoğunlaşmak yerine, öğrencilerin okulda görmüş oldukları bütün dersler üzerinde yoğunlaşacağız. Gerek din kültürü, gerek yabancı dil… Kurumumuzda 5 derslik +2 etkinlik sınıfı olmak üzere toplamda 7 sınıfımız bulunmaktadır.

“İyisi için değil en iyisi için buradayız”

Amaçlarımızdan birisi de kaliteli eğitim ortamı hazırlamak, öğrencilerin rahat ve huzurlu, güvenli bir ortamda başarılarını artırmak olacaktır. Etüt binamız öğrencilerimizin rahatlıkla hareket edebilecekleri bir ortama sahip olup, her yönüyle modern, çağın gereklerini karşılayabilecek standartlara sahip bir kurum olarak hizmet verecektir. İyisi için değil en iyisi için buradayız.”

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun yaptığı konuşmada “İşletmeci arkadaşlarımız insanı merkeze alan bir sektöre yatırım yapmışlar. En doğru seçimi yapmışlar. Çünkü insana yapılan yatırım en büyük yatırımdır” dedi ve şunları aktardı:

6

UÇKUN: “Bu kurslar eğitim materyallerini eksiksiz tamamlamak açısından son derece önemli”

“Milli Eğitim Bakanlığımız en büyük bakanlık. 900 binin üzerinde öğretmen ve idarecinin çalıştığı 17 milyon üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü bir alan. Ülke nüfusunun yarıya yakını eğitimle iç içe bulunmuş durumda. Her birimiz ya öğrenciyiz ya öğretmenimiz, ya öğrenci velisiyiz. Hiç olmayan öğrencilerin halası, amcası, dayısı, teyzesi bir şekilde eğitimin içinde herkes. Bu bakımdan eğitimde alınan kararların tamamı doğrudan toplumu ilgilendiriyor. İşletmeci arkadaşlarımız da insanı merkeze alan bir sektöre yatırım yapmışlar. En doğru seçimi yapmışlar. Çünkü insana yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Çocuklarımız gelecek kaygısını şuan taşımayabilir.  Bilinçli velileri olarak onlar adına o kaygıyı biz taşımalıyız ve okul eğitiminin yanında böyle özel sektörün takviyelerine kurslarını da muhakkak çocuğumuzun yarışta rakipleriyle bir adım geride başlamamak adına bu kurslar eğitim materyallerini eksiksiz tamamlamak son derece önemli. Ben bu işletmemizin, ilimize, öğrencilerimize, eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, bol kazançlar diliyorum. “

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik de “ülkenin geleceğinin teminatı olan gençlere, öğrencilerime yatırım yapmayı tercih etmişler. Bundan dolayı da ben kendilerine özellikle teşekkür ediyorum” dedi ve şunları ifade etti:

7

TETİK: “Ben kendilerine özellikle teşekkür ediyorum”

 “İlimiz her geçen gün değişiyor, gelişiyor, olumlu anlamda gelişmeler oluyor. Yeni iş yerleri açılıyor, yeni fabrikalar açılıyor, yeni ticarethaneler açılıyor. Tabi bunlar şehrimizin ekonomik ve ticaret hayatına büyük canlılık kazandırıyor. Tabi bunlar istihdam, yatırım demek. Ben bu eğitim kurumunu açan arkadaşlara özellikle bir açıdan tebrik etmek istiyorum. İnsanlar birçok alanda yatırım yapabilirler, girişimcilik, ticaret yapabilirler ama bu arkadaşlarımız özellikle eğitim alanında bu ülkenin geleceğine, ülkenin geleceğinin teminatı olan gençlere, öğrencilerime yatırım yapmayı tercih etmişler. Bundan dolayı da ben kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Bu eğitim kurumunun ilimize, eğitim kurumunu açan kardeşlerimize, öğrencilerimize, eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Açılışta Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri mini bir konser verdi. Konuşmaların ardından dua edilerek etüt merkezinin açılış kurdelesi kesildi.

3

9

2

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam