“EDEBALİ” İLİMİZİ TEMSİL EDECEK

“EDEBALİ” İLİMİZİ TEMSİL EDECEK

 

HASAN GÜNER

Mezun olduğu okula verdiği destekten duyduğu mutluluğu aktaran Avukat Ahmet Mete “Sonuçta burası bizim de okulumuz. İmkanlarımız doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız.” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Seçkin Barut, meslektaşı Serap Baş’ın da desteği ile bu sene okula 7 tane kupa kazandırdıklarını aktardı.

Edebali Ortaokulu’nun eğitim ve sporda kendisini kanıtlamış bir okul olduğunu dile getiren Okul Müdürü Mehmet İlkak, gazetemize yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı, okul spor oyunları Eylül ayı itibarıyla başladı. Biz bu sene 13 kategoride mücadele ettik. Bu tarihe kadar yapılanlardan Yıldız Erkekler Basketbol, Yıldız Erkekler Futbol ayrıca Yıldız Kızlar Voleybol’da il birincisi olduk. Bununla birlikte Küçükler Basketbol Takımımız il ikincisi oldu. Böylelikle Bilecik’i temsil için gruplara katılma hakkı kazandık. Marmara Bölgesi futbol müsabakası grup elemeleri 17-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Oraya, şu anda bize gelen listeye göre 11 takım katılıyor. Bu 11 takım grup birincisi seçecek. Birinci ise bir üst kategorideki yoluna devam edecek.

İlköğretimden ortaokula geçtik ama formalarımızın üzerinde ilköğretim okulu yazıyordu. Daha önce gittiğimiz maçlarda örneğin Sakarya’daki basketbol ve Eskişehir’deki voleybol maçlarında bütün okulların formalarını ortaokul olarak değiştirdiğini gördük. Böyle olunca bunun masrafını birden karşılamak okul aile birliğine güç geldi. Sponsor aramaya başladık. Avukat Ahmet Mete Bey’e teklif götürdük. Sağ olsun bugün de teslim ettik. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Edebali Ortaokulu, eğitim ve sporda kendisini kanıtlamış bir okul. Her türlü müsabakada ve bilimsel yarışmada kendini gösteriyor. Tabi burada öğrencilerimizin çalışması kadar,  öğretmenlerimiz çabası da önemli. Çocukları isteklendirmesi, onlarla vakit geçirmesi ve antrenmanlar yapması başarıyı birlikte getiriyor. Biz hem öğrencilerimizle hem de öğretmen arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz.

Yakın zamanda yapılan SBS deneme sınavında Cevriye Kahraman adında bir öğrencimiz Türkiye genelinde 22. oldu. Onunla da gurur duyuyoruz.

Amacımız kaliteli gençler yetiştirmektir. Bu amaçlar için çalışıyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam