• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
EDEBALİ ORTAOKULU’NDA “ZENGİN KÜTÜPHANE “AÇILDI

EDEBALİ ORTAOKULU’NDA “ZENGİN KÜTÜPHANE “AÇILDI

İçerisinde internet hizmeti ve temel eserleri bulunduran, aynı zamanda zengin kütüphane mekanlarının oluşturulmasını amaçlayan proje kapsamında Edebali Ortaokulu'nda da bir kütüphane açıldı. Kütüphanenin açılışı Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak tarafından gerçekleştirildi.Kütüphane hakkında kısa bir bilgi veren okul müdürü Mustafa Ejder, şöyle konuştu:

"Türkiye'de yeni gelişen bir sistem kullandık"

"Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir projesi olan kütüphanemiz modüler sistemlerle döşendi. Türkiye'de daha yeni gelişmeye başlayan bir sistem bu. Bilecik'te de bunu ilk kullananlardan biri biziz. İçerisinde oturma grupları ile bilgisayar sistemleri ve yaklaşık bin adet kitabımız bulunmakta. 7 bin TL'lik bir bilgisayar donanımına sahibiz. Bu tip bir kütüphane kullanmak bize de nasip oldu. Kütüphanenin kullanılmasıyla ilgili olarak da Türkçe öğretmenimizle birlikte bir program hazırladık. Her sınıf belli saatlerde gelerek kütüphanemizden faydalanabilecekler"

"Okula tarih odası yapılacak"

1937 yılından beri Edebali Ortaokulu'ndan mezun olan öğrencilerin albümünü Nayir'e gösteren Müdür Ejder, okul için bir tarih odası yapmayı planladıklarını ifade etti. Arşivi inceleyen Nayir ise" Bulabildiğiniz eski resimler varsa bunları arşive getirin. Kentimizin bir hafızası gibi  bu arşiv. Turgut Özal, Tansu Çiller gibi önemli isimlerin de geçtiği bir ildeyiz" dedi.

Vali Nayir daha sonra okulun anı defterine şunları kaydetti,"2014 yılının son günlerinde Edebali Ortaokulu'nun yeni hizmete sunulan kütüphanesini görmek üzere geldik. Bilgi, çağında bilginin en temel kaynağı kitaplarımızın , mükemmel bir dizaynla hizmete hazırlanmış kütüphane, bizleri sonsuz mutlu etti. Bu örneklerin diğer okullarımıza da yaygınlaştırılması dileği ile öğrencilerimize başarılar diliyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum."

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam