EDEBALİ STATI SADECE STAT DEĞİL SPOR KOMPLEKSİ OLACAK
Hande Nur Uysal • 7 Haziran 2021 13:01:16 
EDEBALİ STATI SADECE STAT DEĞİL SPOR KOMPLEKSİ OLACAK

MÜDÜR ÖZDEMİR: ”İLİMİZE YAKIŞIR BİR STADI 550 GÜN SONRA BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ İNŞALLAH”

Bilecikspor’un 3. Lig’de binlerce taraftarı önünde maçlarını oynadığı ve taraftarın birçok anısı bulunan Edebali Stadı’nın yıkımına başlandı.

Bilecik’te 2014 yılının son günlerde yoğun yağış sonrası çatısı çöken ve o günden bugüne tam kapasite kullanılamayan Edebali Stadının yıkımına başlanıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından stadın yeniden yapılması için 19 milyon TL’lik ödenek tahsis edildi. Stadyumun 2023 yılında tamamlanması ve Bileciklilerin hizmetine girmesi bekleniyor.

Öte yandan yeni yapılacak stadın 5 bin 300 kişilik olacağı öğrenildi.

Stat çalışmalarını yerinde inceleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, yaptığı açıklamada, ”2104 yılında aşırı kar yükünden dolayı çöken stadımızın çatısı ile ilgili 2020’nin başlarında 19 milyonluk ödenek bakanlığımızca sağlanmıştı. Biz sayın milletvekilimiz, valimiz, Ak Parti İl Başkanı ve önceki yetkililerin destekleriyle yapacağımız stat inşaatını içerisine antrenman salonları, tenis kortları ve ilaveler ekleyerek Ertuğrulgazi Mahallesi’nde bulunan stadımızı bir spor kompleksi olarak yapılması için ortamı hazırladık.” diye konuştu.

550 GÜN SONRA KENTİN HİZMETİNDE 

Yıkımla ilgili planları başlattıklarını kaydeden Müdür Özdemir, ”Şu anda yıkım devam ediyor. İnşaat ihalesinin de yakın zamanda sonuçlanacağını düşünüyoruz. Bu anlamda stadımız 6 adet antrenman sahası, içerinde ferdi sporların yapılabileceği judo, taekwondo, karate, halter, boks gibi bireysel sporlarını yapacağımız antrenman sahalarının yanı sıra atletizmin tüm disiplinlerinin de yapılabileceği 6 kulvarlı tartan pist ve ışıklandırmasıyla birlikte ilimize yakışır bir stadı 550 gün sonra bitirmeyi planlıyoruz inşallah.” ifadelerini kullandı.

”Bilecikspor Süper Lig’de de olsa stadımız daha farklı liglerde de olsa oynanabilecek niteliktedir.” diyen Müdür Özdemir, Erzincan ve Kırıkkale’de görev yaptığını vurgulayarak, ”Bizim için öncelikli olan insanlara gençli ve spor faaliyetlerini sunmaktır. Fiziki alp yapı hizmetlerini sunmaktır.” ifadelerini kullandı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x