EFKAN ALA, NİHAT CAN’A DESTEK İÇİN BİLECİK’E GELDİ

EFKAN ALA, NİHAT CAN’A DESTEK İÇİN BİLECİK’E GELDİ

Önceki dönem İçişleri Bakanı Bursa Milletvekili Efkan Ala, Bilecik Erzurumlular Derneği’nce düzenlenen ‘Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Kutlamaları’na için Bilecik’e gelerek hemşehrileriyle bir araya geldi.
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa, Erzurumlular ile Bilecikli bir araya geldi. Aslen Erzurumlu olan Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cumhur İttifakı Adayı Nihat Can’a destek istedi.


Bilecik Erzurumlular Dernek Başkanı Ebu Talip Dursun, Erzurumlular ile Bileciklilerin kader birliği olduğunu vurgulayarak şunları söyledi, “Bir tarafta Amerika, İsrail, PKK, FETÖ ve YPG diğer tarafta ise Ertuğrulgazi’nin torunları Nene Hatun’un torunları var. Biz Erzurumlu dadaşlar olarak hangisinin yanında yer almamız lazım, tabi ki Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacağız.”  Ebu Talip Dursun, 31 Mart yerel seçimlerinde “Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacağız” dedi.

Belediye Başkanı Nihat Can, Bilecik’te yaşayan Erzurumlular ile birlikte bugüne dek çok güzel işlere imza attıklarını vurdulayarak, “Erzurumlu kardeşlerimizle bundan sonraki süreçte de bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Atalarımızdan bize emanet bu güzide topraklara birlikte hizmet edeceğiz inşallah” dedi.

Milletvekili Selim Yağcı, “31 Mart akşamı inşallah kazanan Cumhur İttifakı olacak. Türkiye’ye darbe vurmak isteyen, Türkiye düşmanı üst akılların güdümünde hareket edenler kaybedecekler” dedi.

Eski İçişleri Bakanı Bursa Milletvekili Efkan Ala ise Türkiye’nin beka sorununa değinerek, Cumhur İttifakı Adayı Nihat Can’a destek istedi.
Türkiye’nin zor dönemlerinde Erzurumluların her zaman Palandöken gibi dimdik ayakta durduğunu belirten Efkan Ala, şu ifadeleri kullandı: “Önümüzde bir seçim var. Bu seçimin iki tane sonucu var, ikisi de birbiri ile bağlantılı. Birisi yerel yönetimler ile ilgili diğeri ise Türkiye’nin gücü ile ilgili. Birincisinde herhangi bir problem olacağını sanmıyorum. Palandöken’in evlatlarının Osmanlı’nın kurulduğu topraklarda milletin değerleri ile hemhal olmamış, ona saygı duymayanlarla işi olmaz. Burada Nihat bey kardeşimi size söylememe bile gerek yok, benden daha iyi anlatırsınız. Onun için o sizin kardeşiniz, sizi gönülden ayırması mümkün değil. O bakımdan Nihat bey kardeşimin arkasından öyle bir sandık sonucu çıkmalı ki  sonuç sadece Bilecik’te değil her yerde yankı yapmalı. Milletin milli ve manevi değerlerini şiar edinmiş iki anlayış bir araya geldi o zaman sadece kazanmak yetmez. Hani ‘Adam kazandı’ demişti ya bu seçimlerden sonra ‘Adamlar kazandı’ demeliler artık. Birileri listeye girmiş girmemiş, birinin istemediği isim yazılmış, diğerinin hazetmediği yazılmış falan bunlar olur. İnanın bunlar armutun sapı üzümün çöpü bile değil. Türkiye’nin karşı karşıya olduğu problemler dikkate alınınca hiç üzerinde durulacak meseleler değil. Ayrıca neyin kim için hayırlı olduğunu sadece Allah bilir. Biz bir şeyler yapmak için yola çıktık ve o yolda yürüyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam