“Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir”

“Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir”

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Yılmaz, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önündeki Kayı Boyu Anıtı’nın kaldırılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bilecik halkımızın huzur ve refahı için yapılan Alt yapı çalışmaları sonrasında yerine konulacaktır. Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir” dedi.

Bilindiği üzere, CHP’li Bilecik Belediyesi tarafından Şeyh Edebali Kültür ve Kongre merkezi önündeki Kayı Boyu Anıtı kaldırıldı. İYİ Parti ile yapılan Millet ittifakı sayesinde belediyeyi kazanan Semih Şahin başkanlığındaki yönetim Belediye binasındaki Osmanlı minyatürlerinin kaldırılmasıyla başlayan tartışmalar son dönemde karayolları kavşağındaki Osmanlı Armasının bakımsızlığı ile tavan yaptı. Son olarak da Kayı Boyu Anıtı’nın kaldırılması tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı.

Gelinen süreçte, CHP’li Bilecik Belediyesi’nin bu yaklaşımları sonrası seçim ortağı İYİ Parti’de hedef tahtasına oturtuldu. İYİ Parti’nin logosunun Kayı Boyu’ndan esinlenildiğini bildiren kesimler İYİ Parti’nin sessizliğini eleştirdi. Bunun üzerine konu hakkında açıklamalarda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘’Bilecik halkımızın huzuru ve refahı için yapılacak olan Alt yapı çalışmasından sonra Kayı Boyunu simgeleyen armamız yerine konulacaktır. Eğer konulmazsa o zaman kaldıranlara gerekli cevaplar verilecektir” dedi.

Ayrıca, Milletvekili Selim Yağcı’nın İYİ Parti’ye yönelik sözlerine atıfta bulunarak cevap veren Mehmet Yılmaz, “Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar ve kapıda paspasçı olanlar bize milliyetçilik dersi veremez” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam